Cele mai citite

Judecători eliberaţi din funcţie de Klaus Iohannis

Mihai Ciobanu Autor: Mihai Ciobanu
klaus-iohannis-la-birou_82207000
Klaus Iohannis

Klaus Iohannis a semnat mai multe decrete privind eliberarea din funcţie a unor magistraţi. 

Preşedintele Klaus Iohannis a semnat luni decretele pentru eliberarea din funcţie a trei magistraţi. Şeful statului i-a eliberat din funcţia de judecător la Curtea de Apel Ploieşti pe Mariana Tănăsescu, din funcţia de judecător la Tribunalul Harghita pe Eniko Banyai şi din funcţia de judecător la Curtea de Apel Ploieşti pe Veronica Grozescu. 

Cei trei judecători au fost eliberaţi din funcţie ca urmare a pensionării. 

Fiți la curent cu ultimele noutăți.

Urmăriți DCNews și pe Google News

Adaugă comentariu

0 caractere :: Număr maxim de caractere 1000

* Comentariile care contin limbaj vulgar vor fi suspendate

Citește mai multe din Stiri
Citește mai multe din Stiri
x close