FCSB - Farul Constanța, final nebun de meci pe Arena Națională - Rezultat

Facebook Farul Constanta

FCSB și Farul Constanța au disputat duminică seară, pe Arena Naţională, derby-ul din cadrul etapei a 23-a a Superligii.

Farul întoarce soarta meciului, în ultimele minute! FCSB - Farul, scor 2-3, rezultat final!

Gol anulat pentru FCSB în minutul 70

FCSB conduce, din nou, după un gol marcat de Compagno, în minutul 58! FCSB - Farul, 2-1!

În minutul 56, scorul este 1-1! Alibec a egalat pentru Farul Constanța, gol marcat din lovitură liberă

La pauză, FCSB - Farul 0-0!

A început partida!

Aproximativ 11.000 de fani sunt prezenți pe Arena Națională, conform unui număr neoficial.

FCSB - Farul Constanța, echipe de start:

FCSB: Târnovanu - V. Crețu, Dawa, Tamm, Sorescu - Olaru, Ad. Șut, Edjouma - Cordea, Compagno, Oct. Popescu
Rezerve: A. Vlad - Fl. Coman, Miculescu, I. Cristea, Omrani, Nikolov, Oaidă, Pantea, Radaslavescu
Antrenor: Mihai Pintilii

Farul Constanța: Aioani - Baravykas, Larie, M. Popescu, Kiki - T. Băluță, Nedelcu, Artean - Alibec, L. Munteanu, Grameni
Rezerve: Buzbuchi - Dan Sîrbu, Borza, Casap, Grobry, Sali, Mazilu, V. Morar, Mateus Barbosa
Antrenor: Gheorghe Hagi

Stadion: Arena Naționala (București)
Arbitru: Horațiu Feșnic; A1: Valentin Avram; A2: Alexandru Cerei; VAR: Ovidiu Hațegan; AVAR: Vladimir Urzică.

Gheorghe Hagi (Farul Constanţa) - FCSB e în formă bună, dar şi noi suntem buni

Antrenorul echipei de fotbal Farul Constanţa, Gheorghe Hagi, a afirmat, vineri, într-o conferinţă de presă, că adversara de duminică, FCSB, este într-o formă bună şi are continuitate în rezultate, dar s-a arătat încrezător că formaţia sa poate obţine o victorie.

"E un meci foarte greu, cu un adversar foarte bun, aşa cum a fost şi ultimul meci acasă. Trebuie să ne depăşim, să facem bine ambele faze, să dăm tot ce avem mai bun pentru a spera la un rezultat foarte bun. E un meci dificil, dar şi noi suntem buni, am demonstrat că putem să facem lucruri bune. Cred că avem posibilitatea să sperăm la cele trei puncte, chiar dacă adversarul este într-o formă foarte bună şi este capabil să facă un meci mare. Pentru mine FCSB este o echipă foarte bună, foarte talentată, care produce şi rezultate, are continuitate, e în formă bună, dar cred că şi noi suntem buni şi ne gândim să câştigăm", a declarat Hagi.

Tehnicianul îşi doreşte ca echipa sa să adune cât mai repede punctele necesare pentru calificarea în play-off-ul Superligii:

"An de an obiectivul va fi să intrăm în play-off, dar dacă e să mergem mai sus, ne dorim mai mult întotdeauna. Idealul este să ai o mentalitate foarte bună. Noi trebuie să ne facem punctele prima dată, să ajungem în play-off şi apoi vom vedea cât de sus putem fi şi să ne batem şi la campionat dacă vom avea capacitatea. CFR este pe primul loc, ştiu că este o echipă foarte bună, cum sunt şi Craiova şi Rapidul, sunt echipe foarte bune care îşi propun să câştige, sunt puternice. Şi noi trebuie să ne batem cu ele. Este o dorinţă, dar nimeni să nu se aştepte că va fi de azi pe mâine. Împreună putem fi cei mai buni, dar, când, vom vedea".