€ 5.0943
|
$ 4.2964
|
Curs valutar: € 5.0943
|
$ 4.2964
 

David Cameron i-a cumpărat soției un Nissan Micra second hand

13241398_1774909336075460_710357253741945318_n_74371100

Premierul britanic, David Cameron, a cumpărat un Nissan Micra second hand, de culoare albastră, pentru soția sa, Samantha, relatează publicația britanică The Guardian. Dealerul auto de la care a fost cumpărată mașina a crezut inițial că apelul primit de la echipa de securitate a lui Cameron în care acesta era anunțat că premierul va cumpăra un Nissan Micra era o glumă făcută de colegii săi.

Iain Harris, proprietarul Centrului de mașini second-hand Witney, a povestit că a fost întrebat dacă îl deranjează să mai stea jumătate de oră în plus peste program vineri seara, pentru ca premierul să poată vedea mașina, oferită spre vânzare la prețul de 1.495 de lire.

Dealerul auto, cu sediul la Minster Lovell, Oxfordshire, este specializat în "mașini de calitate second-hand, la prețuri accesibile", conform Agerpres.

Harris crede că premierul a cumpărat Nissan-ul Micra, cu 92.000 de kilometri la bord, pentru soția sa, Samantha.

Dealerul a povestit că a glumit cu premierul, întrebându-l dacă i se pare potrivită culoarea mașinii, iar acesta i-a răspuns tot în glumă că este norocos că mașina nu este roșie.

Google News icon  Fiți la curent cu ultimele noutăți. Urmăriți DCNews și pe Google News

Comentarii

Pentru a vedea sau a publica comentarii, te rugăm să te autentifici în Facebook.
 
 
 
 
 
x close