Cele mai citite

Băsescu: Ne aflăm în fața unei militarizări a statului dacă se întâmplă așa ceva

Anca Murgoci Autor: Anca Murgoci
ciutacu_basescu_50703100

Traian Băsescu a fost invitatul lui Victor Ciutacu joi seară la România TV.

Întrebat ce spune despre faptul că există primării din această țară, din această Capitală în care au venit deja detașați, oameni de la DNA, DGIA, IGP, președintele a zis: "Nu vă cred. Dacă se întâmplă așa ceva, suntem în faza unei militarizări a statului și asta ar întrece orice măsură. Nu se poate întâmpla așa ceva. Și-n aceste instituții pe care le-ați nominalizat există corupție. E mai greu de descoperit pentru că nu se vor autodenunța toți. Ne mai dau câte unul din când".

[citeste si]

Fiți la curent cu ultimele noutăți.

Urmăriți DCNews și pe Google News

Adaugă comentariu

0 caractere :: Număr maxim de caractere 1000

* Comentariile care contin limbaj vulgar vor fi suspendate

Citește mai multe din Politica
Citește mai multe din Politica
x close