Cele mai citite

Un tânăr înarmat cu două săbii a luat ostatici 20 de copii, la o grădiniţă din Franţa

Un tânăr înarmat cu două săbii a luat ostatici 20 de copii, la o grădiniţă din Franţa

Un tânăr în vârstă de 17 ani, înarmat cu două săbii a luat ostatici, luni dimineaţa, proximativ 20 de copii cu vârste cuprinse între patru şi şase ani, pe care i-a eliberat progresiv.

Totul s-a petrecut la grădiniţă din Besancon, în estul Franţei, relatează TF1, în pagina electronică.

Toţi ostaticii au fost eliberaţi, iar autorul reţinut de poliţie, a anunţat ministrul Educaţiei Luc Chatel, citate de AFP.

Luarea de ostatici a început la ora 08.30 (09.30 ora României), într-o grupă a grădiniţei Charles-Fourier dintr-un cartier popular din Besancon.

Fiți la curent cu ultimele noutăți.

Urmăriți DCNews și pe Google News

Adaugă comentariu

0 caractere :: Număr maxim de caractere 1000

* Comentariile care contin limbaj vulgar vor fi suspendate

Citește mai multe din Internațional
Citește mai multe din Internațional
x close