Cele mai citite

Ierusalimul e în culmea fericirii. A nins pentru prima dată după 7 ani. VIDEO

ierusalim-zapada_41029300
Captură video: Ambasada Israelului

Locuitorii orașului Ierusalim s-au trezit joi dimineață într-un oraș acoperit de zăpădă, pentru prima dată după 7 ani.  

A nins frumos, cu fulgi mari în Ierusalim. Locuitorii orașului s-au bucurat din plin de zăpadă, după ce în zonă nu a mai nins de 7 ani. Și copiii au fost în culmea fericirii. Autoritățile au decis ca școlile să-și înceapă programul mai târziu, la ora 9:00, potrivit Jerusalem Post. Ambasada Israelului la București a publicat imagini inedite cu oamenii care au ieșit prin parcuri să se bucure de prima ninsoare din ultimii șapte ani.

”După 7 ani, zăpadă a sosit și la Ierusalim.  Aseară, o ninsoare cu fulgi mari a îmbrăcat orașul într-o haină albă și a scos mai mulți locuitori la plimbare și la joacă.", se arată în postarea Ambasadei Israelului. 

Fiți la curent cu ultimele noutăți.

Urmăriți DCNews și pe Google News

Adaugă comentariu

0 caractere :: Număr maxim de caractere 1000

* Comentariile care contin limbaj vulgar vor fi suspendate

Citește mai multe din Stiri
Citește mai multe din Stiri
x close