Coronavirus - COVID 19
România în stare de alertă
-
confirmate
-
vindecate
-
decese
Sună-ne (Luni - Vineri, 09:00 - 18:00) sau scrie-ne la numărul 0772.264.642 sau la adresa de e-mail [email protected] și pune intrebări despre coronavirus, situații sociale, medicale, suport psihologic. Semnalează situații deosebite.

ALEGERI PARLAMENTARE 2016. PRU, liste complete de candidați și profesiile lor

Roxana Neagu / 07 noi 2016 / 16:09
Cort PRU Victor Ponta
Cort PRU Victor Ponta

Partidul România Unită (PRU) a publicat listele complete cu numele candidaților pentru alegerile parlamentare din 11 decembrie. 

Alături de numele candidaților, PRU a publicat și profesiile acestora. 

Vezi mai jos lista, preluată de pe site-ul PRU

ALBA

 

CAMERA DEPUTAȚILOR

 

Radu Cristian –  profesor

Cristea Cristian Traian – viceprimar Com. Avram Iancu, silvicultor

Oniga Nicolae – șef schimb

Țoțonea Alexandru Andrei – farmacist

Popescu C-tin – tehnician mecatronist

Coman Ana Maria – economist

Dragomir Ioan – consilier local

 

SENAT 

 

Lupu Ovidiu Cătălin – inginer

Medrea Cosmin Nicolae – profesor

Salău Marius – administrator

Cioran Cristian Paul – manager vânzări

 

ARAD

 

CAMERA DEPUTAȚILOR

 

Mureșan Adrian Pavel –  jurist

Țica Vasile – ocupația – jurist

Ranca Ramona Florina – economist

Petruța Viorel –viceprimar, profesia – agent turism

Spătaru Fabian Nicolae – inginer

Curta C-tin – tehnician

Malița Ioan – economist

Popa Alexandra Maria – jurist

Subu Dorel Nicușor – operator punct termic

 

SENAT

 

Otilia Țigănaș – medic

Dorin Maghici – inginer

Toduța Dimitrie – viceprimar

Iancu Petru – inginer zootehnist

Petruța Gheorghina Mihaela – farmacist

 

ARGEȘ

 

CAMERA DEPUTAȚILOR

 

Marius Manolache – deputat, profesia – avocat

Costea Alexandru Valentin – inginer

Vlad C-tin Cătălin – inginer

Bucur Oliver – administrator

Stoian Ion Liviu – antreprenor

Iftode Adina – designer

Coman Daniel – economist

Mincu Gheorghe Sorinel – administrator

Graur Sever- maistru tehnician

Iftode Sabina – operator PC

Mișurnov Valeriu – economist

Barascu Narcis Ionuț – inginer

 

SENAT

 

Făgărașu Silviu – inginer geodez

Constantinescu Ion –  inginer

Diaconu Gheorghe – inginer

Gherman Armin Marian – jurist

Cușmir Vasilica – designer vestimentar

Gherghescu C-tin Marian – operator industrial

 

BACĂU

 

CAMERA DEPUTAȚILOR

 

Isăilă Marius Ovidiu – senator, profesia – jurist

Lungu Ștefan – jurist

Nechifor Eugen – pensionar, fost ofițer MApN

Dragomir Stelian, pensionar, fost ofițer MAI

Dragomir Cristian – administrator

Șutu Cătălina – avocat

Cipcă Ionuț – liber profesionist

Dominteanu Narcis Dorinel – inspector Resurse Umane

Nechifor Iacob – pensionar, fost inginer

Marcovici Cornelia Daniela – tehnician transport

Durcan Luminița – manager producție medicamente

Pătrîntaș Andrei Ionuț – administrator

Neagu Corneliu – pensionar, fost inginer

 

SENAT

 

Corodeanu Gabi – profesor

Cudla Silviu Lucian – jurist

Nechita Tiberiu – inginer

Zaharia Constantin – pensionar, fost ofițer MApN

Duhalmu Dorina, pensionar, contabil

Anghel Rodica – pensionar, economist

 

BIHOR

 

CAMERA DEPUTAȚILOR

 

Romoșan Ioan Dorel – conferențiar universitar

Matiuța Hunyadi – Ilona Ezster – medic

Bughiu Petru – logistician

Ionel Alexandra Lidia – filolog, doctorand

Marușca Dumitru – pensionar, economist

Ținc Teodora – jurist

Ghețe Cristian Adrian – economist

Paina Georgeta Florentina – ospătar

Bocra Marius Gabriel – agent turism

Ionel Alexandru Ioan – pensionar, fost subinginer

Brișcan Gheorghe – pensionar, fost inginer

Mândrilă Ioan Nicu – administrator

 

SENAT

 

Cornuțiu Gavril – profesor universitar asociat, profesia – medic psihiatru

Lezeu Cosmin Dacian – coordonator zona termoficare

Mărcuș Ioan Gavrilă – pensionar, fost ofițer MApN

Foran Angela Ana – economist

Drecin Mihai Dorin – profesor universitar

Balla Sandor Ferencz – fermier

 

BISTRIȚA NĂSĂUD

 

CAMERA DEPUTAȚILOR

 

Cotuțiu Viorel – inginer

Feldrihan Viorel –  inginer

Odorhean Dorina Rodica – asistent farmacie

Tîrziu Ioan – jurist

Pop Floare – învățătoare

Odorhean Mirela – economist

Bota Dumitru – inginer

 

SENAT

 

Mate Ioan – inginer

Baciu Simion – pensionar MAI, fost comisar

Felecan Ioan – inginer

Roman Marițica – economist

 

BOTOȘANI

 

CAMERA DEPUTAȚILOR

 

Teju Sorin – deputat, profesia- jurist

Calistru Mircea – economist

Cristescu Marius – arbitru judiciar

Luca Mihaela – confectioner încălțăminte

Alecu Daniel – profesor

Moisuc Florin – pensionar, fost funcționar public

Cojocariu Ioan – jurist

Bîldea Nicolae – pensionar, fost profesor

 

SENAT

 

Jurgiu Ionel Marian – arbitru judiciar

Cazacu Robert Cezar – inginer economist

Simion Ioan – bucătar

Anița Emanuela Angela – inspector credite

Căuneac Răzvan – economist

 

BRĂILA

 

CAMERA DEPUTAȚILOR

 

Petrea Dorin Silviu – deputat, profesia economist

Herea Angel Robert – economist

Popa Ioana – contabil

Isac Fani – inginer

Apostol Gigel – economist

Tudoran Fănel – agent gestiune

Matei Dorin – inginer

 

SENAT

 

Șergan Nichita – antrenor kaiac canoe

Dogărescu Marius – economist

Sălbatecu Fănel – jurist

Ion Alexandru – economist

 

BRAȘOV

 

CAMERA DEPUTAȚILOR

 

Sturzu Mihai Răzvan – deputat, profesia – jurnalist

Cojocaru Stelian – pilot instructor

Sandu Ana – psiholog

Goșler Lucia – pensionar, jurist

Mărgineanu Valentin – electromecanic

Moise Maria Alice – inginer

 

SENAT

 

Goidescu Ionel – inginer

Radu Ștefan Daniel – tehnician agronom

Bularcă Răzvan – asistent universitar

Stroie Gabriela – economist

Kozak Olteanu Larisa Sânziana – economist

Crăciun Ioan Sorin – inginer constructor

 

BUZĂU

 

CAMERA DEPUTAȚILOR

 

Ilie Emilian Ionuț –  inginer

Mirică Gheorghe – pensionar, economist

Burlacu Radu – student

Enciu Mihaela – asistent medical chirurgie

Dascălu Leonard Andrei – sociolog

Berechet Georgiana – masterand

Anghel Adrian Eduard – jurist

Rotaru Ana Maria – contabil statistician

Iamandi Amalia Ionela – profesor

 

SENAT

 

Radu Cornel – specialist științe administrative

Constantinescu Eugen Marius – pensionar, arheolog

Voicu Nicolae – inginer fizician

Liuț Luminița Florina – tehnician

 

CARAȘ SEVERIN

 

CAMERA DEPUTAȚILOR

 

Pasăre Ionel Claudiu – expert studii securitate

Ceachir Ștefan Iulian – economist

Bereski Lăpădat Marilena Adriana – mecanic

Haramuz Pavel Cătălin – tehnician silvic

Rădoi Nicolae – technician silvic

Iancovici Mile Ștefan – inginer mechanic

Binișan Ilie Octavian – șef dep. vânzări

 

SENAT

 

Jurchescu Mihai Dorel – economist

Jura Petru Cosmin  – inginer mecanic

Șpan Sebastian Tudor – economist

Borceanu Maria Magdalena – contabil

 

CĂLĂRAȘI

 

CAMERA DEPUTAȚILOR

 

Bălan Angela Mihaela – profesor

Buricea Alexandru Eduard – inginer silvic

Berbec Ștefan Alexandru – jurist

Coman Valentin – silvicultor

Nuțu Marian – asistent social

Țuțu Ionuț Georgian – merceolog

 

SENAT

 

Negoiță Octavian – inginer

Cârjila Georgeta –  expert contabil

Crângașu Ionuț – inginer sanitar

Alămureanu Vasile- pensionar, fost inginer agronom

 

 

CONSTANȚA

 

CAMERA DEPUTAȚILOR

 

Bădrăgan Dumitru – avocat

Khraibani Camelia – deputat, profesia medic

Negrea Ioan – inginer

Sărăcilă Lucia – manager serviciu public

Zaharia Maria – funcționar public

Șerban Ion – inginer mecanic

Băluță Constantin – jurnalist

Giurgiu Laurențiu Ion – masterand

Coman George Liviu – jurist

 

SENAT

 

Darie Gheorghe Cristian – inginer

Osman Narcis – economist

Cîrnu Marian – economist

Maringic Ștefan – căpitan specialist

Ilie Laurențiu – tehnician constructor nave

Muscoiu Florin – topograf

Ciovei Sofia – pensionar, fost profesor

 

CLUJ

 

CAMERA DEPUTAȚILOR

 

Giurgiu Mircia – lector universitar

Someșfălean Narcis Viorel Florin – economist

Ungurean Bogdan – agent bursă

Crișan Alexandru Vlad – manager securitate

Balc Mihai Bogdan – economist

Lungu Paula Ioana – administrație publică

Constantinescu George – manager asigurări

 

SENAT

 

Cordoș Alexandru – senator, profesia – jurist

Ștefan Constantin Dănuț – informatician

Mitea Liviu Mircea – pensionar, fost economist

Bica Corina – asistentă medical

Sas Ioan – pensionar, fost economist

Fulop Iosif – pensionar, fost inginer mecanic

 

COVASNA

 

CAMERA DEPUTAȚILOR

 

Agrigoroei Gică – jurist

Diaconu Ion – administrator

Iorescu Ramona – profesor

Avram Iancu – administrator

Tohonean Rodica – tehnician

Tincu Vasile – inginer

 

SENAT

 

Popica Aneta – pensionară, fost profesor

Manole Victor – pensionar, fost jurist

Iorescu Ana Maria – economist

Toader Anton – pensionar, fost inginer

 

DÂMBOVIȚA

 

CAMERA DEPUTAȚILOR

 

Tănase Răzvan Ionuț – deputat, profesia – inginer

Mitroi Leonard Paul – manager

Năstase Adrian Iulian – inginer

Culcer Gheroghe – electronist

Pârău Costel – paramedic

Necșoiu Vasile Sorin – tehnician instalații electrice

Mărăcinaru Constantin- mecanic

Ioniță Marius Cătălin – economist

Grigore Mihaela – inginer

 

SENAT

 

Tănăsescu Claudiu – medic

Paraschiv Marcel – profesor

Mîndrican Mihai – inginer

Ștefănescu Florentina Daniela – tehnician mecano-energetic

Mărăcinaru Constantin – mecanic

 

DOLJ

 

CAMERA DEPUTAȚILOR

 

Petrescu Petre – deputat, economist

Dascălu Ion – pensionar, fost economist

Ceană Mihaela – economist

Albăstroiu Gheorghe – jurist

Moșoiu Constantin – inginer energetician

Tudorașcu Raul Petrișor – medic

Pîrvu Ilie – inginer

Călin Jenică – pensionar, jurist

 

SENAT

 

Stoian Ghiocel Daniel – expert comunicare

Naon Ioan Mișu – pensionar, fost ofițer MApN

Dina Paul – consilier juridic

Lungu George – pensionar, fost ofițer MApN

Vîrdoi Georgiana – economist

Tănasie Florea Valentin – pensionar MAI, jurist

 

GALAȚI

 

CAMERA DEPUTAȚILOR

 

Saghian Gheorghe – senator, profesia – inginer agronom

Răvoiu Anca – farmacist

Racoviță Alin Nicușor – președinte GAL,  inginer

Goria Andreea Mihaela – specialist Relații Internaționale

Munteanu Marius – manager, profesia inginer

Dimofte Antoaneta – inginer

Bejan Petrică – pensionar, jurist

Sîncu Sorin – jurist

Tudor Costel – inginer metalurgic

Grigoraș Cristina – student Fac. de farmacie

Dinu Daniel Romeo – administrator

 

SENAT

 

Zanopol Horia Cosmin – avocat

Ghițău Doina – inginer

Marin Cristian – electrician

Buglea Iulian – electromecanic

Achiricioaei Constantin – ofițer naval

Drugan Steluța – tehnolog

 

GIURGIU

 

CAMERA DEPUTAȚILOR

 

Gheorghe Gigi – inspector vamal

Mihăilă Stelian – pensionar MAI, profesia jurist

Răuță Ion Nicu – pensionar MAI, profesia jurist

Roșca Liviu Dan – profesor atletism

Stănilă Amelia Lavinia – asistent medical

Gheorghe Andrei Ionut – profesor

 

SENAT

 

Lupu Șerban Marius Cătălin –director Institutul de Pedologie si Agrochimie

Zanfir George – pensionar MAI, profesia – jurist

Trandafir Marinel Gabriel – jurist

Florescu Mihaela – asistent medical

 

GORJ

 

CAMERA DEPUTAȚILOR

 

Bugă Robert – economist

Mrejeru Constantin – economist

Cîrstoniu Dan – inginer

Bîjnea Violeta – inginer

Găman Sergiu – antrenor fotbal

Roibu Iancu Claudiu – inginer

Bugă Rudi – economist

 

SENAT

 

Predoiu Constantin – inginer minier

Rotaru Viorel – electronist

Sanda Ggheorghe – viceprimar, manager

Popescu Cristina – jurist

 

HARGHITA

 

CAMERA DEPUTAȚILOR

 

Vasile Țifrea – avocat

Keszler Manuela – laborant

Cojocaru Costel Marian – cadru militar în rezervă

Boboc Ioan – cadru militar în rezervă

Gavrilescu Ioan – cadru militar în rezervă

Moldovan Chirilă – cadru militar în rezervă

Urzică Adrian – technician agricol

 

SENAT

 

Popa Ioan – profesor

Barbos Maria Cristina – contabil

Keszler Andrei – profesor

Marcu Constantin Florin – conducător auto

 

HUNEDOARA

 

CAMERA DEPUTAȚILOR

 

Rudeanu Mihail Nicolae – pensionar, medic veterinar

Romanescu Mircea Eugen – inginer electromencanic

Stanciu Gorun Lucian – director comercial

Leucian Cristian Serafim – inginer

Ardelean Marius Cătălin – electrician

Toderaș Mircea Iuliu – manager

Racoviță Petre – economist

Toderaș Elena Laura – specialist PR

 

SENAT

 

Șusman Iosif Sebastian – avocat

Doncea Ieronim Fănel –  jurist

Perța Tănase – pensionar, economist

Botez Mircea Mihai – economist

Popa Daniela – economist

 

IALOMIȚA

 

CAMERA DEPUTAȚILOR

 

Petrescu Raul Alexandru –președinte ONG, specialist științe politice

Parepa Nicolae – ofițer în rezervă MAI

Dumitrașcu Bogdan – profesor

Jipescu Victoria – economist

Banu Mihai – jurist

Dincă Andreea – translator

 

SENAT

 

Andrei Alexandru – director bancă, economist

Spircu Nicolae – pensionar

Rădulescu Anișoara – medic

Efrim Vasile – subofițer MAI în rezervă

 

IAȘI

 

CAMERA DEPUTAȚILOR

 

Nichita Gheorghe – inginer economist

Tătaru Gică Sebastian – diplomat

Russo Marian – consilier juridic

Axinia Constantin – inginer

Olaru Andrei – manager

Popescu Vasile – agronom

Sîrghi Palaghiu Constantin – technician

Cazacu Ioan Tonel – profesor

Stavarache Ioan Emanuel – asistent universitar

Săcăleanu Ciprian Vasile – consilier juridic

Cozmei Mihaela – contabil

Lăzărică Ștefana – manager marketing

Grosu Ionel – inginer agronom

Chițimuș Răzvan Mihail – economist

Balașca Mihai – pensionar CFR

 

SENAT

 

Piticaș Andrei Laurențiu – pilot aeronave, profesia medic

Alexandrescu Doru – pensionar, fost inginer

Rusu Adina – nutritionist dietetician

Moldoveanu Ion Adrian – pensionar, fost inginer

Zamfir Ciprian – inginer mechanic

Doroftei Dumitru – economist

Mihai Dumitru – profesor

 

ILFOV

 

CAMERA DEPUTAȚILOR

 

Neniță Alexandra Luiza – economist

Gabriel Iordan – economist

Predeșel Daniel – inginer

Mușat Florin – antreprenor

Pintileasa Bogdan – administrator firmă

Lupșe Adela Anca – specialist marketing

Nastasiuc Andreea Brândușa – consilier juridic

 

SENAT

 

Gheorghe Gheorghe – constructor

Moldovan Ligia Elena – medic

Grădinaru Daniela Simona – consilier juridic

Oanță Emilian Marius – director

 

MARAMUREȘ

 

CAMERA DEPUTAȚILOR

 

Lihet Nistor – economist

Dincă Horațiu Severian – medic

Brânzei Dumitru – pensionar, fost ofițer MAI

Dunca Toader – pensionar, fost inginer

Tirizică Vasile – administrator

Păcurar Maria – asistent veterinar

Chiș Vasile – electromecanic telecomunicații

Codrea Vasile – agricultor

Roib Doru Vasile – șofer

 

SENAT

 

Vlașin Vasile – jurist

Preda Silviu Florin – medic stomatolog

Gașcu Călin Mircea – inginer

Mintău Ion – pensionar, fost ofițer MAI

Munteanu Dumitrescu Felicia Mihaela – dispecer

 

MEHEDINȚI

 

CAMERA DEPUTAȚILOR

 

Stroescu Cornel – manager

Marin Dorel – inginer

Bobăiceanu Marius – inginer

Călugăru Iulian Dănuț – inginer geodez

Dumangiu Daniel – marinar

Scurt Dorin – inginer

 

SENAT

 

Stana Constantin – profesor

Mitroi Aurelian – pensionar, fost ofițer

Sitaru Constantin – inginer

Bărăitaru Ion – chimist

 

MUREȘ

 

CAMERA DEPUTAȚILOR

 

Aștelean Florin Sergiu – executor judecătoresc

Lăcătușu Vlad Victor – avocat

Natea Liviu Adrian – politolog

Radu Vasile Ioan – economist

Faur Moldovan Vlad Vasile – student

 

SENAT

 

Ploeșteanu Nicolae Dragoș – profesor, jurist

Fiscutean Emil Radu – pensionar, fost ofițer MAI

Hancu Emil Sorel – pensionar, fost inginer electronist

Hărțăgan Maria – asistent veterinar

Pîncă Ioan – pensionar, fost ofițer MApN

Mureșan Ionel – profesor

 

NEAMȚ

 

CAMERA DEPUTAȚILOR

 

Cazan Sorin Dumitru – politolog

Andronic Sarmiza – specialist / trainer științele comunicării

Vornicu Georgiana – sociolog

Ioniță Veronica – administrator

Ștefan Mihai – tehnician silvic

Micu Mihai – inginer

Moraru Dănuț Constantin – inginer

Iacob ecaterina Andreea – profesor

Căescu Alexandru – economist

Grecea Constantin – fizician

 

SENAT

 

Oajdea Vasile Daniel – deputat, profesia inginer

Nedelcu Ovidiu – economist

Roșu Cristina – profesor

Cîrlig Mihai – economist

Ionel Valentin – inginer economist

 

OLT

 

CAMERA DEPUTAȚILOR

 

Ionică George Alexandru – manager, profesia economist

Mihai Alina Mariana – economist

Boagiu Mădălina Floriana – filolog

Jianu Bogdan Florinel – avocat

Marinescu Dumitru – antrenor

Bratu Marin – economist

Verdeș Iulian Răzvan – tehnician

Gușă Anamaria – contabil

 

SENAT

 

Grosu Mihai – inginer mecatronist

Grigore Victoria – avocat

Mușetescu Constantin – pensionar, fost inginer agronom

Călin Marinela Viluța – asistent medical

Ionică Marin – profesor universitar

 

PRAHOVA

 

CAMERA DEPUTAȚILOR

 

Eparu Ion – profesor universitar, inginer

Ghiță Sebastian Aurelian – deputat, economist

Proșcan Emil – farmacist

Veleat Ionel – jurist

Clain Daniel – pensionar, jurist

Diaconu Veronica – profesor

Enache Ion – pensionar, economist

Ganea Mihai – inginer

Anghelescu Vlad Gheorghe – kineto-terapeut

Gheorghe Daniel – antreprenor

Florea Sorica – director vânzări

Mărăcineanu Vlad Ștefan – inginer

Popescu Gabriel – psihopedagog

Degenaru Silviu – economist

 

SENAT

 

 

Savu Daniel – senator, profesia inginer aeronave

Popină Octavian – inginer

Mihai Constantin, pensionar, profesor

Manta Adrian – inginer

Bolgiu Mihail – inginer mecanic

Moise Maria – pensionar

Crețu Carmen- șef serviciu Resurse Umane

 

SATU MARE

 

CAMERA DEPUTAȚILOR

 

Ciocan Vasile – profesor

Pop Sergiu – jurist

Sima Claudia Mariana – economist

Halas Marian Sandu – profesor

Ghencian Aurel Octavian – tehnolog

Ursu Tufenica – inspector Resurse Umane

Oprea Florica Ana – confecționer

 

SENAT

 

Marchiș Florica Marcela – manager, economist

Filip George Nistor – jurist

Rogoz Viorica – administrator

Pintea Vasile Doruț –pensionar, fost inginer

 

SĂLAJ

 

CAMERA DEPUTAȚILOR

 

Mocan Ioan – economist

Erașcu Bogdan – medic stomatolog

Mînzat Cornelia Veronica – economist

Noje Robert Aurel – șef depozit

Nechita Mariana Florina – asistent medical

Bocuț Kallai Cosmin – administrator firmă

 

SENAT

 

Tegzeș Claudiu Cosmin – inginer

Bostan Ramona Laura – consilier juridic

Mare Călin Adrian – inginer

Rusu Mariana – economist, project manager

 

SIBIU

 

CAMERA DEPUTAȚILOR

 

Frăticiu Gheorghe – deputat, inginer profesor

Rotărescu Eugen Nicolae – pensionar, jurist

Vingărzan Constantin Alin – jurist

Răpuntea Mihai Iuliana – profesor

Limbășan David Daniel – jurist

Urzică Virgil Ioan – pensionar, fost subinginer

Floriță Iuliana Ioana – medic

Dragomir Cristina Evelin – controlor calitate

 

SENAT

 

Axente Ioan – deputat, jurist

Mărginean Dumitru – șef serviciu, jurist

Floriță Ioan – inginer

Drăghiciu Amarilda Georgeta – agency manager

Pop Augustin – pensionar, fost maistru panificație

 

SUCEAVA

 

CAMERA DEPUTAȚILOR

 

Danteș Ovidiu – pensionar, inginer geolog

Mustea Vasile – pensionar, inginer industria alimentară

Candrea Petru – mecanic auto

Bumbu Grigore – pensionar, artificier exploatare minieră

Zancu Georgeta – asistent

Sorohan Gheorghe – tehnician exploatări forestiere

Tîrlă Dumitru – administrator, inginer economist

Simiganovschi Stelian – jurist

Țigănescu Toader- pensionar, maistru electromecanic

Pușcaș Miron – pensionar, maistru mecanic

Toma Vasile – pensionar, topograf

Bejinariu Ioan – pensionar, tehnician normator

Dranca Maria – pensionar

 

SENAT

 

Dinuță Ioan – economist

Rusu Vasile – viceprimar

Vasiliu Laurențiu – inginer minier

Forminte Valeria – pensionar

Nemțoi Lazăr Petru – viceprimar, inginer

Sabău Lupașc Gheorghe – pensionar, fost mecanic locomotivă

 

TELEORMAN

 

CAMERA DEPUTAȚILOR

 

Florea Gabriel Dorinel – administrator societăți comerciale

Vlada Simion Florian – profesor

Stan Ionuț – antrenor fotbal

Iana Violeta – inspector Resurse Umane

Podea Florin – șef formație

Croitoru Dănuț Alexandru – economist

Sîrbu Dumitu Daniel – electronist

 

SENAT

 

Ivănică Gheorghe Dănuț – pensionar, inginer

Tiu Niculae – profesor

Cioacă Olivia – profesor

Vîlcea Traian – pensionr, fost funcționar public

 

TIMIȘ

 

CAMERA DEPUTAȚILOR

 

Claici Marius – avocat

Chelu Adrian Claudiu – expert judiciar

Sîrbu Ion Sorin Nicolae – avocat

Ioanovici Vladimir Petru – jurist

Iatan Niculiță – pensionar, jurist

Trandafir Mihaela Maria – avocat

Coraș Ana Maria Georgiana – economist

Mircea Sergiu George – inginer constructor

Domilescu Anna Maria – asistent manager

Popa Ioan Marin – fermier

Cioclade Sebastian Marian – tehnician agronom

Lavric Costel – mecanizator zootehnist

Mocanu Nicolae Florin – chef cuisine

 

SENAT

 

Demenescu Veronica Laura – profesor universitar

Cardoș Silvia – consilier juridic

Cârja Doru Octavian – manager domeniul turistic

Maxa Ovidiu Mihai – ofițer MApN în rezervă

Săulescu Simona Elena – consilier juridic

Sîrbu Ion – tehnician

 

TULCEA

 

CAMERA DEPUTAȚILOR

 

Seidamet Mudin – administrator

Chiper Teodor Georgian – tehnician

Negru Iuliana – operator date

Mazăre Ion – maistru mecanic

Vătafu Neculai – pensionar, fost silvicultor

Stan Ion – șef fermă, tehnician horticol

 

SENAT

 

Bratu Iorga Radu Răzvan – avocat, practician insolvență

Chiper Marius Ciprian – director

Stirbu Ionica – operator date

Coman Niculina – contabil

 

VASLUI

 

CAMERA DEPUTAȚILOR

 

Rizea Cristian – deputat, inginer

Țîrdea George Ciprian – mediator / jurist

Gavrilaș Constantin – tehnician transporturi

Rafailă Alexandru Constantin – jurist

Lăzărescu Dorin – tehnician agronom

Ursu Fănică – pensionar, jurist

Lică Ion – administrator

Vasilache Andreea Mădălina – psiholog

Suflet Maria – farmacist

 

SENAT

 

Nechita Tiberius Daniel – electronist IT

Popovici Anton Teodor – medic

Bereschi Petru – pensionar militar

Dorobăț Petrică – apicultor

Guța Simona Marilena – lăcătuș mecanic

 

VÂLCEA

 

CAMERA DEPUTAȚILOR

 

Jurcan Dorel – economist

Brăgău Florin – economist

Beu Ion Cătălin – inginer

Oncete Aurora Loredana – economist

Ionescu Adrian Constantin – inginer

Voicilă Emilian Daniel – inginer minier

Pupăză Lucian Marian – inginer automatist

Tănase Elena Liliana – economist

 

SENAT

 

Petrescu Gabriel Sorin – inginer silvic, șef serviciu OJFIR

Bugă Amelia Anișoara – inginer horticol

Diaconu Constantina – profesor

Danielescu Marinela – economist, contabil șef

 

VRANCEA

 

CAMERA DEPUTAȚILOR

 

Agrigoroaei Ionel – senator, economist

Nagler Petru Dorin – operator date, analist

Andrei Alexandra Mădălina – psiholog

Devderian Romeo Daniel – technician horticol

Iankevici Toni – antreprenor, economist

Donțu Marius – technician DTH

Calciu Bogdan Mihai – economist

 

SENAT

 

Zavragiu Ilie – manager general, economist

Stroia Cristina Ioana – director general companie, jurist

Todică Petre – contabil statistician

Voicu Adrian – administrator

 

BUCUREȘTI

 

CAMERA DEPUTAȚILOR

 

Diaconu Mihai Bogdan – deputat, jurist

Șerb Horațiu Alexandru – manager

Manolache Cristina – economist

Dinuță Mircea Alexandru – economist

Constantinescu Cosmin Andrei – cadru didactic, teolog

Enescu Ionuț – jurist

Paloș Valeriu – informatician

Piticaș Alexandru – medic stomatolog

Popa Grigore – inginer

Leoveanu Violeta – profesor

Arghir Stela – desenator tehnic

Stuparu Ionuț Cristian – junior account manager

Anton Vlad – technician stomatolog

Vlădoiu Andra Mihaela – profesor

Mihai Oana Alina – jurist

Ichim Gheorghe – economist

Tomescu Amina Diana – economist

Dobre Teodor Valentin – consilier juridic

Negrilă Mariana – administrator firmă

Tranole Ștefan – maistru

Ciaușescu Emilian – tehnician frigotehnist

Theodorescu Mariana – agent securitate aeroportuară

Floricel George – șef serviciu administrativ, inginer

Dumitrescu Marian – tehnician chimist

Popovschi Șerban – consultant juridic

Vlădescu Georgeta – pensionară, contabil

Marin Teodor – economist

Paraschiv Aurica – contabil

Mustățea Andrei Victor – consilier juridic

Gușatu Alina Ramona – economist

Vremeș Florin Mihai – medic veterinar

Cosloc Busuioc Florin – conducător auto

Gheorghe Andrei Ștefan – medic stomatolog

Burcea Dănuț Alexandru – ofițer

Burcea George Ionuț – șef Dep. tehnic și dispecerat

Cârjă Victor – pensionar, fost subinginer

Murar Carmen – pensionar, fost inspector Resurse Umane

 

SENAT

 

Bolcaș Lucian Augustin – avocat

Burlea Marin – senator, medic

Ilie Ion – pensionar, fost ofițer

Vintilă Nicolae – pensionar, fost inginer

Bejan Alexandru – pensionar, jurist

Costache Bogdan Alexandru – manager

Lungu Mihaela – pensionar, profesor

Budașcă Mihai Cosmin – fizician

Iliuță Maria – asistent medical

Fulea Marian Axente – pensionar, architect

Mihai Constantin – economist

Cilincă Eugen – pensionar, tehnician

Enache Gabriel Cristian – electrician

Voinea Laurențiu – psiholog

Cseres Iulian Silviu – technician IT

Brădeanu Mircea – tehnician, șef parc auto

Ghezila Carmen Lăcrămioara – operator casier

Ultimele materiale video - DCNewsTV.ro

Te-ar putea interesa

Get it on App Store Get it on Google Play






Iti place noua modalitate de votare pe dcnews.ro?

Copyright 2020 SC PRESS MEDIA ELECTRONIC SRL. Toate drepturile rezervate. DCNews Proiect 81431.

Comandă acum o campanie publicitară pe acest site: [email protected]


nxt.22
YesMy