Cele mai citite

PDL se destramă: deputaţii PDL Ioan Zbârciu şi Eugen Uricec pleacă la USL

eugen uricec

Deputaţii PDL Ioan Zbârciu şi Eugen Uricec au anunţat că vor părăsi PDL pentru a trece la USL. Cei doi nu au dat foarte multe explicaţii, dar au precizat că pleacă din considerente personale. 

Puterea a mai pierdut astăzi doi senatori. Petru Filip şi mihai Niţu au părăsit PDL pentru a trece de partea Opoziţiei. Un al treilea senator, Marian Rasaliu, a fot convins cu greu de Emil Boc să rămână în continuare în PDL.

Fiți la curent cu ultimele noutăți.

Urmăriți DCNews și pe Google News

Adaugă comentariu

0 caractere :: Număr maxim de caractere 1000

* Comentariile care contin limbaj vulgar vor fi suspendate

Citește mai multe din Politica
Citește mai multe din Politica
x close