Europa League - rezultate. Ce meciuri sunt astăzi și mâine

Marți seara s-au jucat primele meciuri ale turului etapei a doua preliminară din Europa League.

Campioana Lituaniei, Suduva Marijampole, a făcut un pas mare spre turul al treilea preliminar al Europa League la fotbal, după victoria cu 5-0 în deplasare în faţa formaţiei Tre Penne (San Marino), marţi seara, în prima manşă din turul secund preliminar.

FC Astana, eliminată din Liga Campionilor de CFR Cluj, a înregistrat doar o remiză în Andorra, cu FC Santa Coloma, 0-0. Internaţionalul român Dorin Rotariu a jucat 82 de minute la cvintupla campioană a Kazahstanului.

Rezultatele de marţi Europa League:


FC Ararat-Armenia Erevan (Armenia) - Lincoln FC (Gibraltar) 2-0
HB Torshavn (Feroe) - Linfield Belfast (Irlanda de Nord) 2-2
Skendija 79 (Macedonia de Nord) - F91 Dudelange (Luxemburg) 1-2
FC Santa Coloma (Andorra) - FC Astana (Kazahstan) 0-0
Tre Penne (San Marino) - Suduva Marijampole (Lituania) 0-5

Miercuri are loc meciul:
Slovan Bratislava (Slovacia) - Feronikeli (Kosovo)


Joi se vor disputa partidele:


Piunik Erevan (Armenia) - FK Jablonec (Cehia)
FK Ventspils (Letonia) - Gzira United (Malta)
Qabala FK (Azerbaidjan) - Dinamo Tbilisi (Georgia)
AEK Larnaca (Cipru) - Levski Sofia (Bulgaria)
KF Partizani Tirana (Albania) - FC Sheriff Tiraspol (R. Moldova)
FC Utrecht (Olanda) - NK Zrinjski (Bosnia)
Cihura Sacihere (Georgia) - Aberdeen FC (Scoţia)
Honved Budapesta (Ungaria) - Universitatea Craiova (România)
Haugesund (Norvegia) - Sturm Graz (Austria)
Lechia Gdansk (Polonia) - Broendby IF (Danemarca)
FK Molde (Norvegia) - FK Cukaricki (Serbia)
Arsenal Tula (Rusia) - Neftci Baku (Azerbaidjan)
Yeni Malatyaspor (Turcia) - Olimpija Ljubljana (Slovenia)
Flora Tallinn (Estonia) - Eintracht Frankfurt (Germania)
Mlada Boleslav (Cehia) - Ordabasî Şimkent (Kazahstan)
Alaşkert FC (Armenia) - FCSB (România)
Şahtior Soligorsk (Belarus) - Esbjerg fB (Danemarca)
ŢSKA Sofia (Bulgaria) - NK Osijek (Croaţia)
Hapoel Beer Sheva (Israel) - Kairat Almatî (Kazahstan)
Lokomotiv Plovdiv (Bulgaria) - Spartak Trnava (Slovacia)
Gap Connah's Quay (Ţara Galilor) - Partizan Belgrad (Serbia)
IFK Norrkoeping (Suedia) - FK Liepaja (Letonia)
MOL Fehervar FC Szekesfehervar (Ungaria) - FC Vaduz (Liechtenstein)
Piast Gliwice (Polonia) - Riga FC (Letonia)
FC Lucerna (Elveţia) - KI Klaksvik (Feroe)
KAA Gent (Belgia) - FC Viitorul Constanţa (România)
DAC Dunajska Streda (Slovacia) - Atromitos (Grecia)
Aris Salonic (Grecia) - AEL Limassol (Cipru)
Jeunesse Esch (Luxemburg) - Vitoria Guimaraes (Portugalia)
AZ Alkmaar (Olanda) - BK Haecken (Suedia)
NK Domzale (Slovenia) - Malmoe FF (Suedia)
Glasgow Rangers (Scoţia) - Progres Niederkorn (Luxemburg)
Buducnost Podgorica (Muntenegru) - Zaria Lugansk (Ucraina)
RC Strasbourg (Franţa) - Maccabi Haifa (Israel)
Wolverhampton Wanderers (Anglia) - Crusaders Belfast (Irlanda de Nord)
Torino FC (Italia) - Debrecen VSC (Ungaria)
Legia Varşovia (Polonia) - KuPS Kuopio (Finlanda)
Espanyol Barcelona (Spania) - Stjarnan (Islanda)
Shamrock Rovers Dublin (Irlanda) - Apollon Limassol (Cipru)
Valur Reykjavik (Islanda) - Ludogoreţ Razgrad (Bulgaria)

Ultimele materiale video - DCNewsTV.ro

Te-ar putea interesa

Get it on App Store Get it on Google Play

Cele mai noi știri

Cele mai citite știri






Iti place noua modalitate de votare pe dcnews.ro?

Copyright 2021 SC PRESS MEDIA ELECTRONIC SRL. Toate drepturile rezervate. DCNews Proiect 81431.

Comandă acum o campanie publicitară pe acest site: publicitate@dcnews.ro


cloudnxt2
YesMy