Fotbalistul brazilian Philippe Coutinho a revenit la FC Barcelona cu un apetit imens de joc.

Mijlocașul ofensiv de 28 de ani a evoluat în prima sa partidă oficială pentru catalani, în victoria cu 4-0 în fața celor de la Villarreal. Coutinho a arătat o mare poftă de fotbal, iar în minutul 66 acesta nu s-a lăsat oprit de arbitru pe un contraatac, trecând de el dându-i „urechi”.

Brazilianul a evoluat foarte bine la revenirea pe Camp Nou, oferind o pasă de gol pentru Ansu Fati, care a înscris în minutele 15 și 19. Coutinho a fost înlocuit odată cu tânărul de 17 ani al Barcelonei, în minutul 70, încheind o partidă bună în culorile blaugrana.