Atacantul lui Glasgow Rangers, Kemar Roofe, a făcut senzație pe Internet, după ce a înscris  o bijuterie în prelungirile unui meci care era și așa 99% câștigat.

Conform CNN, partida de Europa League cu Standard Liege a generat un gol extraordinar. Rangers conducea cu 1-0 în minutele de prelungire, iar Kemar Roofe a ieșit pe contraatac cu gândul de a ține de minge. De la jumătatea terenului, acesta s-a gândit să tragă la poartă, nimerind o reușită inimaginabilă de la 49.9 metri distanță.

Iată reușita care nu are nevoie de descriere

În final, Glasgow Rangers s-a impus cu 2-0, în deplasare, în Belgia. Ianis Hagi a fost titular și a fost schimbat în a doua repriză după ce a văzut un cartonaș galben. Meciul a contat în Grupa D a Europa League, din care fac parte Rangers și Standard Liege alături de Lech Poznan și Benfica.