TSC Backa Topola - FCSB, Europa League | Rezultat FINAL. NEBUNIE ÎN SERBIA! - VIDEO

FCSB a început meciul cu echipa sârbă FK TSC Backa Topola, în turul al doilea preliminar al Europa League, cu o formulă improvizată din cauza numeroaselor cazuri de infectare cu coronavirus din lot şi doar 14 jucători pe foaia oficială de meci.

FCSB obține CALIFICAREA, după executarea loviturilor de departajare (5-4)!

S-au încheiat cele două reprize de prelungiri! Cele două echipe execută loviturile de departajare!

FCSB este egalată, din nou! Scorul devine 6-6, în minutul 117, prin golul lui Tomanovic! Meci NEBUN în Serbia!

Adi Petre înscrie pentru 5-6, în minutul 108!

INCREDIBIL! Tumbasevic egalează la doar un minut după ce Man a marcat pentru FCSB! În minutul 106+1 scorul este 5-5!

Denis Man înscrie în minutul 105, scorul este 4-5 pentru FCSB!

Echipa sârbă încasează al doilea cartonaș roșu. Siladji este eliminat!

A început prima repriză de prelungiri!

Echipele FCSB şi FK TSC Backa Topola se află la egalitate, 4-4, după cele 90 de minute regulamentare ale meciului care are loc, joi seara, pe Gradski Stadion din Senta, în turul al doilea preliminar al Europa League la fotbal.

Tomanovic egalează incredibil în minutul 94! Scorul este 4-4!

GOOOL în minutul 93! Un autogol al lui Balaz face ca scorul să fie 3-4 pentru FCSB!

Denis Man marchează, din penalty, în minutul 60. Scorul este 3-3!

Minutul 51 aduce în avantaj formația sârbă, din nou! Gol marcat de Lukic, scor 3-2!

FCSB egalează prin golul înscris de Man în minutul 50, scor 2-2!

A început repriza a 2-a!

LA PAUZĂ, scorul este 2-1 pentru TSC Backa Topola!

În minutul 44, echipa sârbă rămâne în 10 jucători, după ce Ponjevic a primit cartonaș roșu.

FCSB marchează, în minutul 25, prin Florinel Coman și reduce diferența la 2-1.

Duronjic B. marchează pentru TSC Backa Topola în minutul 14 și duce scorul la 2-0 pentru formația din Serbia.

Milicevic D. deschide scorul pentru echipa sârbă, în minutul 11. TSC Backa Topola - FCSB, scor 1-0.

START MECI!

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

La ora 22.00 va începe meciul! Câştigătoarea va juca în turul al treilea preliminar acasă cu Slovan Liberec (24 septembrie), care a surclasat formaţia lituaniană Riteriai cu 5-1, în depalsare. Tururile preliminare din Europa League se joacă într-o singură manşă.

Echipele de start:

FK TSC Backa Topola: 1. Nenad Filipovic - 26. Bojan Balaz, 17. Goran Antonic, 18. Filip Babic, 13. Dajan Ponjevic - 10. Djuro Zec, 6. Sasa Tomanovic (căpitan), 7. Janko Tumbasevic, 8. Dejan Milicevic - 27. Nenad Lukic, 20. Borko Duronjic. Antrenor: Zoltan Sabo. Rezerve: 23. Nemanja Jorgic - 2. Stefan Santrac, 9. Vladimir Siladji, 14. Mihajlo Banjac, 16. Vasilije Djuric, 19. Jug Stanojev, 30. Nemanja Petrovic.

FCSB: 12. Răzvan Ducan - 2. Valentin Creţu, 5. Gabriel Simion, 6. Marius Briceag, 28. Alexandru Pantea - 11. Olimpiu Moruţan, 25. Ovidiu Perianu, 3. Ionuţ Panţîru - 98. Dennis Man, 21. Alexandru Buziuc, 7. Florinel Coman (căpitan). Antrenor: Mihai Pintilii. Rezerve: 19. Adrian Petre, 24. Robert Ion, 30. Ovidiu Horşia. Arbitru: Dennis Higler; arbitri asistenţi: Charles Schaap, Jan de Vries; al patrulea oficial: Siemen Mulder (toţi din Olanda).