România – Bosnia Herțegovina Under 21, scor final

Reprezentativa Under 21 a României a disputat un nou meci important în drumul spre Campionatul European de anul viitor cu Bosniei-Herțegovina, liderul de dinainte de meci al grupei de calificare.

Naționala de tineret a României a câștigat meciul de pe teren propriu cu Bosnia Hertegovina, scor 2-0. România lui Rădoi mai are de jucat cu Țara Galilor și Liechtenstein, ambele partide pe teren propriu.

Echipa noastă mai are nevoie de patru puncte pentru o calificare matematică. Meciul s-a desfășurat pe stadionul Viitorul din Ovidiu, unde au fost prezenți 4.182 de spectatori.

România – Bosnia Herțegovina Under 21, scor final 2-0

În minutul 70, Ianis Hagi înscrie pentru 2-0 direct din corner!

În minutul 62, șutul lui Dennis Man este scos de lângă bară de portarul bosniac.

În minutul 16, Adrian Petre reușește să devieze în plasă o minge centrată din banda dreaptă de Ianis Hagi.

Echipele de start:

România: 1. I. Radu-cpt. – 2. Boboc (20. Ciobanu, 75′), 4. Pașcanu, 18. Rus, 3. Ștefan – 14. Oaidă, 17. Cicâldău – 8. Man, 10. Hagi, 7. Coman (16. Mățan, 68′) – 11. Petre. Selecționer: Mirel Rădoi

Rezerve: 12. Căbuz – 6. Grigore, 9. Moldoveanu, 13. Moruțan, 21. Dulca

Bosnia-Herțegovina: 1. Trkulja – 7. Memija-cpt., 4. Mihojevic, 6. Radeljic, 3. Kadusic – 13. Cabar, 23. Loncar (18. Hadziahmetovic, 78′) – 11. Kuzmanovic (8. Catakovic, 59′), 10. Gojak, 19. Menalo (14. Peco, 71′) – 9. Demirovic. Selecționer: Vinko Marinovic

Rezerve: 12. Kovacevic – 5. Serbecic, 15. Mujakic, 16. Mulahusejnovic