Primul meci dintre FCSB și Steaua, DRAMATISM total! Gigi Becali, criză de nervi

Gigi Becali
Gigi Becali

FCSB, echipa patronată de Gigi Becali, s-a duelat pentru prima oară cu Steaua București, formație aflată în Liga a III-a.

Meciul a avut loc în etapa a doua a ligii a III-lea, când Steaua București s-a deplasat pe terenul FCSB II, echipa secundă a formației lui Gigi Becali. Patronul FCSB-ului a fost prezent la meci și și-a încurajat jucătorii de pe margine.

Meciul nu a fost transmis la TV.

Rezultatul final a fost 1-2, după ce FCSB II a deschis scorul. Steaua care pleca favorită, s-a impus dramatic, în inferioritate numerică, cu un gol în minutul 90 după ce a fost condusă. Steaua a jucat în 10 oameni, a fost condusă, a reușit egalarea, iar în minutul 90 a obținut victoria.

Gigi Becali s-a enervat atât de tare încât a plecat imediat după golul Stelei.

Potrivit Prosport, pentru FCSB II a marcat Ardelean din lovitură de la 11 metri, în timp ce Steaua a egalat prin Chipirliu iar golul victoriei a fost adus de Antohi Andrei.