LIVETEXT: Real Madrid- Bayern Munchen, rezultat Champions League

Real Madrid- Bayern Munchen a fost întâlnirea zilei din sferturile Champions League. Echipa germană avea o misiune foarte dificilă pentru a se califica, în condițiile în care a pierdut prima manșă, pe teren propriu. Meciul s-a încheiat cu victoria Realului cu 4-2, după ce la finalul celor 90 de minute scorul a fost 1-2. Bayern s-a prăbușit după ce Vidal a fost eliminat eoronat.

LIVESCORE: Real Madrid- Bayern 3-2.

A început meciul.

Este pauză. Scor alb.

min 53. GOOL! Lewandowski deschide scorul pentru Bayern. Calificarea se joacă.

min 76.  GOOL! Cristiano Ronaldo înscrie la prima lui ocazie de gol.

min 77. GOOL! Ramos înscrie în proprie poartă, iar la acest scor se merge în prelungiri.

min 84. Bayern rămâne în inferioritate numerică. Vidal este eliminat.

Final de timp regulamentar. URMEAZĂ PRELUNGIRI

Repriza I de prelungiri.

min 105. Cristiano Ronaldo face dubla. GREȘEALĂ MARE a arbitrului, care validează un gol din OFFSIDE.

Repriza a II-a de prelungiri.

min. 110. GOOL!  Ronaldo înscrie golul 100 din Champions League și o duce pe Real în semifinale.

min. 112. GOOL!  Asensio înscrie pentru Real Madrid după o pasă a lui Cristiano Ronaldo. Bayern Munchen este la pământ.

min. 120. Final de meci. Real Madrid este în semifinalele UEFA Champions League.

Echipele de start:

Real Madrid: Navas- Carvajal, Nacho, Ramos, Marcelo- Kroos, Casemiro, Modric- Ronaldo, Benzema, Isco

Bayern Munchen: Neuer- Lahm, Hummels, Boateng, Alaba- Alonso, Vidal, Alcantara, Ribery, Lewandowski

Meciul tur a fost pierdut de Bayern Munchen cu 1-2, după ce echipa bavareză a deschis scorul. În meciul retur, echipa germană trebuia să învingă la o diferență de minimum două goluri, ori să încerce să ducă meciul în prelungiri, în cazul în care rezultatul va fi identic cu cel din meciul din tur, lucru ce s-a și întâmplat, dar în prelungiri, cu un om în plus, Real Madrid a mai marcat de 3 ori.

Real Madrid-Bayern Munchen: Echipa madrilenă nu s-a putut baza pe Gareth Bale, Pepe și Varane. De cealaltă parte Bayern nu a putut conta pe Javier Martinez, suspendat după eliminarea din meciul tur.