Urmărește emisiunea live

LIVETEXT: Barcelona-Villareal, rezultat LIVE

Cu doar trei etape înainte de finalul campionatului din Spania, Barcelona întâlnește pe teren propriu pe Villareal. Echipa catalană nu are voie să facă nicio greșeală în lupta strânsă pentru câștigarea campionatului cu rivalii de la Real Madrid.

UPDATE: Scor final 4-1

UPDATE: Messi a dat gol în minutul 82.

UPDATE: Suarez a înscris în minutul 69. Scorul este 3-1.

UPDATE: Repriza a doua a început. Scorul este 2-1.

UPDATE: Neymar a dat un gol în minutul 21. Bakambu a egalat în minutul 32. Messi a dat un gol în minutul 45, iar prima repriză s-a încheiat cu scorul 2-1.

Pentru moment Barcelona se află pe primul loc în Spania, la egalitate de puncte cu Real Madrid, dar cu un meci mai mult disputat. Finalul de campionat va fi unul deosebit de interesant, iar cine va face cele mai puține greșeli va câștiga titlul în Spania.

Prima șansă o are Real Madrid, care depinde doar de jocul său, catalanii sperând la o greșeală a madrilenilor.

Barcelona-Villareal este LIVESCORE pe dcnews.ro, de la ora 19:30.

Luis Enrique are la dispoziție aproape tot lotul, singurii indisponibili fiind vechii accidentați Vidal și Rafinha.

Barcelona-Villareal: Ultimele două confruntări directe s-au încheiat la egalitate.