LIVE: România U21 - Malta U21, scor FINAL după 4-0 la pauză

Tricolorii „mici” au reușit un scor surprinzător la pauza meciului cu Malta U21, chiar dacă au evoluat 15 minute în 10 oameni.

LIVE TEXT

- min. 46: Schimbare la România U21. Ganea a fost înlocuit de Chindriș.

- min. 46: Schimbare la Malta U21. Spiteri a fost înlocuit de Farrugia. Attard a fost înlocuit de Fenech

- min. 51: Malta U21 reduce din diferență prin Elouni. (4-1)

- min. 56: Olaru a văzut cartonașul galben.

- min. 60: Schimbare la România U21. Mățan a fost înlocuit de Petrilă. Man a fost înlocuit de Drăguș.

- min. 61: Schimbare la Malta U21. Scicluna a fost înlocuit de Zammit.

- min. 72: Schimbare la Malta U21. Gauci a fost înlocuit de Vella.

- min. 77: Schimbare la România U21. Olaru a fost înlocuit de Moruțan.

- min. 82: Schimbare la România U21. Ciobanu a fost înlocuit de Itu.

- min. 90+4: Fluier final al arbitrului.

Știrea inițială

România U21 conduce Malta U21 cu 4-0, după o primă repriză plină de evenimente. Alexandru Mățan a deschis scorul în minutul 17 pentru tricolori, iar Dennis Man a făcut 2-0 după alte 10 minute. În minutul 35, Tudor Băluță a văzut al doilea cartonaș galben și a fost eliminat, iar la un minut distanță George Gana a făcut 3-0.

Până la pauză, Dennis Man și-a trecut în cont dubla, din penalti, iar tricolorii mici s-au dus la pauză cu un scor important, ținând cont că șansele de calificare la Euro U21 vor depinde de punctaj și golaveraj.