Juventus - AC Milan 1-0. Ronaldo a fost înlocuit în a doua repriză și a plecat de la stadion înainte de finalul meciului

Portughezul nu a fost deloc mulțumit de decizia antrenorului său.

Juventus a revenit pe primul loc în Serie A, după ce a învins AC Milan cu 1-0. Conform Daily Mail, Paolo Dybala l-a înlocuit pe Cristiano Ronaldo și a înscris golul victoriei în minutul 77.

Ronaldo a fost scos de pe teren în minutul 55, cel mai devreme de când a venit la Juventus. De asemenea, portughezul a fost înlocuit în premieră două meciuri consecutive.

În ciuda unei prestații mediocre, Cristiano Ronaldo s-a uitat urât la Maurizio Sarri, a început să îndruge în sine, iar mai apoi a plecat direct la vestiare.

Presa italiană a scris apoi că Ronaldo a plecat de la stadion înainte ca meciul să se fi terminat măcar.