Gaz Metan Mediaş - FC Argeş, rezultat decis la penalty în prelungirile partidei / Video

Gaz Metan Mediaş - FC Argeş, rezultat decis din penalty în prelungirile partidei / Video

Gaz Metan Mediaş a terminat la egalitate cu FC Argeş, 1-1 (1-0), vineri, pe teren propriu, într-un meci din etapa a cincea a fazei play-out a Ligii I de fotbal.

Gaz Metan a deschis scorul prin Ronaldo Deaconu (23), dar FC Argeş a smuls in extremis un punct, prin golul reuşit de elveţianul de origine angoleză Cephas Malele (90+4 - penalty), în urma unui henţ comis în careu de cehul Ondrej Baco. Ambele echipe veneau după două victorii.

În sezonul regular, Gaz Metan s-a impus cu 2-0 la Mediaş, iar la Piteşti scorul a fost egal, 1-1. CS Gaz Metan Mediaş - FC Argeş 1-1 (1-0), Stadion Gaz Metan - Mediaş

Au marcat: Ronaldo Deaconu (23), respectiv Cephas Malele (90+4 - penalty). Arbitru: Adrian Viorel Cojocaru (Galaţi); arbitri asistenţi: Marius Badea (Râmnicu Vâlcea), Ferencz Tunyogi (Zalău); arbitru de rezervă: Iulian Dima (Bucureşti) Observatori: Augustus Constantin (Râmnicu Vâlcea) - CCA, Octavian Goga (Braşov) - LPF.