Fotbal: Atletico Madrid, învinsă de Beitar Ierusalim într-un meci amical

Echipa spaniolă de fotbal Atletico Madrid a fost învinsă la limită, cu 2-1, de formaţia Beitar Ierusalim, într-un meci amical de fotbal disputat marţi seara în Israel.

Atacantul Maor Buzgalo a reuşit o 'dublă' pentru gazde, în minutele 14 şi 57, în timp ce pentru Atletico a marcat Antoine Griezmann, imediat după pauză, în urma unei lovituri de la 11 m (48). Pentru Griezmann, aceasta a fost ultima apariţie în tricoul lui Atletico Madrid, internaţionalul francez anunţându-şi recent plecarea de la gruparea din capitala Spaniei, la care a evoluat în ultimii cinci ani.

Viitoarea sa destinaţie ar putea fi FC Barcelona sau Paris Saint-Germain. Pe lângă acest eşec, Atletico Madrid l-a pierdut şi pe atacantul Diego Costa, care s-a accidentat la jumătatea primei reprize, fiind evacuat de pe teren pe targă. La partida disputată pe stadionul Teddy din Ierusalim au asistat 28.000 de spectatori.