€ 5.0920
|
$ 4.3641
|
Curs valutar: € 5.0920
|
$ 4.3641

Urmărește dezbaterea live

 

Fiul fostului mare atacant suedez Henrik Larsson a semnat cu Spartak Moscova

Fiul fostului mare atacant suedez Henrik Larsson a semnat cu Spartak Moscova
 

Jordan Larsson, fiul fostului mare atacant suedez Henrik Larsson, a semnat cu Spartak Moscova, a anunţat vineri France Football.

Jordan Larsson, el însuşi atacant, are 22 de ani şi a evoluat de la începutul anului trecut la IFK Norrkoping. Spartak n-a precizat durata contractului propus lui Larrson. El este al doilea suedez din istoria grupării moscovite, după mijlocaşul Kim Kallstrom. 

Jordan Larsson a apărut în două meciuri amicale pentru naţionala Suediei, una din adversarele României în preliminariile EURO 2020. Tatăl său a jucat în partida Suedia - România din sferturile de finală ale Cupei Mondiale 1994.

Potrivit presei, Spartak Moscova a fost interesată în această vară de internaţionalii români George Puşcaş şi Ianis Hagi. 

Google News icon  Fiți la curent cu ultimele noutăți. Urmăriți DCNews și pe Google News

Comentarii

Pentru a vedea sau a publica comentarii, te rugăm să te autentifici în Facebook.
 
 
 
 
 
x close