FCSB Steaua -Sporting. Gigi Becali dezvăluie tactica

Gigi Becali a decis tactica pe care FCSB trebuie să o adopte pentru calificarea în grupele Champions League, în fața celor de la Sporting Lisabona.

Gigi Becali spune că Steaua trebuie să încerce să aibă o posesie mai bună decât în meciul tur. Astfel ar putea să le pună serioase probleme celor de la Sporting, care în opinia lui, au o apărare foarte slabă.

"Dacă vrem să ne calificăm trebuie să ținem mingea la noi. Nu putem juca la 0-0. Eu la meciul cu Sporting am văzut că am avut 3 ocazii mari de a marca. Ce trebuie să speculăm noi la echipa asta? Mie mi-a dat de gândit când a vorbit Boloni. Eu trebuie să speculez ce am putut să fac.

Adică să marchez goluri pentru că ei sunt slabi în apărare. O să vedeți că publicul va conta foarte mult. O să vedeți că mingea va fi și la noi. Primele 15 minute trebuie să-i facem să le fie frică de noi. Chiar ar trebui să le marcăm și un gol în primul sfert de oră. Nu e o echipă de speriat", a declarat Gigi Becali, conform gsp.ro.