FCSB - Farul Constanța, rezultat final. Universitatea Craiova a trecut cu 4-0 de FC Argeș

FCSB a învins Farul.

Ultimul meci din etapa a 6-a a play off-ului Ligii 1 s-a jucat, luni seară, pe litoral, unde FCSB a întâlnit Farul Constanța. Bucureștenii au învins cu un categoric 4-0, trei dintre goluri aparținându-i lui Florin Tănase, care conduce clasamentul golgheterilor cu 18 reușite.

FCSB are acum 46 de puncte și este din nou la doar două puncte în urma lui CFR Cluj.

Darius Olaru și Florinel Coman au ratat primele ocazii ale meciului, FCSB deschizând scorul în minutul 24, prin Florin Tănase.

La faza imediat următoare, Gabi Iancu l-a pus la încercare pe Târnovanu, care a avut o intervenție foarte bună la șutul din minutul 25.

Universitatea Craiova a trecut cu 4-0 de FC Argeș

Universitatea Craiova a învins fără drept de apel, scor 0-4 (0-1), pe FC Argeș, în deplasare, într-un meci jucat luni, în cadrul etapei a 6-a din play-off-ul Ligii 1.

Universitatea Craiova a obținut a patra victorie consecutivă în play-off.

Oaspeții au marcat prima dată în minutul 22, prin Crețu, care a pătruns excelent și a înscris cu o execuție la firul ierbii, pe colțul lung.

Gazdele au ratat apoi prin Cristi Dumitru, al cărui șut din întoarcere a trecut pe lângă poartă.

Markovic a irosit prima ocazie a reprizei secunde cu un șut pe lângă poartă, de la 30 de metri, găsind însă ținta câteva minute mai târziu, pentru 0-2 (min. 55), valorificând pasa în fața porții, venită de la Ivan, notează Mediafax.

Crețu a făcut dubla, pentru 0-3, cu un șut sub bară, din marginea careului (min. 62), tot după pasa lui Ivan

După pasele decisive de la golurile doi și trei, Andrei Ivan a închis tabela, cu o execuție frumoasă de la 16 metri, lateral stânga, în vinclul porții lui Croitoru (0-4, min. 70).