Cele mai citite

Fază tare de alegeri cu o tânără. ”Și-a lăsat numărul în geam. I-am zis că e Ciuma roșie la telefon”

Anca Murgoci Autor: Anca Murgoci
alegeri-vot-brucan_16409800

Scriitorul Arthur Suciu a povestit o fază tare petrecută duminică, în ziua alegerilor pentru turul doi.

”Cineva mi-a blocat mașina și, sunând la numărul expus în parbriz, răspunde o tânără, care se scuză, spunându-mi, cu un accent de mândrie, că tocmai se află în secția de votare. I-am răspuns: "La telefon e Ciuma roșie. Sunt un pensionar ciufut criptocomunist, care votează cu PSD, așă că ați încurcat-o." - a scris Arthur Suciu pe Facebook.

Fiți la curent cu ultimele noutăți.

Urmăriți DCNews și pe Google News

Adaugă comentariu

0 caractere :: Număr maxim de caractere 1000

* Comentariile care contin limbaj vulgar vor fi suspendate

Citește mai multe din Prezidentiale 2019
Citește mai multe din Prezidentiale 2019
x close