Echipa lui Ianis Hagi, Glasgow Rangers, a ajuns la nouă victorii consecutive în Scoția

Facebook FC Rangers

Glasgow Rangers a învins acasă formația St Mirren.

Echipa Glasgow Rangers, cu internaţionalul român Ianis Hagi printre titulari, a învins pe teren propriu, cu scorul de 2-0, formaţia St Mirren, într-o partidă din cadrul etapei a 20-a a campionatului de fotbal al Scoţiei, disputată duminică, potrivit Agerpres. Rangers s-a impus prin golurile marcate în prima repriză de Scott Wright (14) şi Alfredo Morelos (26).

Ianis Hagi a rămas pe teren până în minutul 68, când a fost înlocuit de antrenorul Giovanni van Bronckhorst. În urma acestei victorii, a noua consecutivă în prima ligă scoţiană, Glasgow Rangers şi-a păstrat avansul de şase puncte faţă de rivala Celtic Glasgow, care s-a impus la rândul ei, cu 3-1, în întâlnirea disputată în deplasare cu formaţia St Johnstone. Au marcat: Liel Abada (9, 22) şi Nir Bitton (82) pentru învingători, respectiv Chris Kane (69).

Clasament

1. Glasgow Rangers 51 puncte (20 jocuri)
2. Celtic Glasgow 45 p (20 j)
3. Heart of Midlothian 36 p (20 j)
4. Motherwell 31 p (20 j)
5. Hibernian 29 p (20 j)
....

FRF anunţă că Ianis Hagi a fost desemnat tricolorul lunii noiembrie

La început de 2021 am dat startul concursului ”Suporterii anului” pe www.peluzatricolora.ro în care poți câștiga superpremii, inclusiv o experiență unică la o partidă a României în deplasare, anunţă Federaţia Română de Fotbal.

În perioada 1-7 decembrie, suporterii au hotărât prin vot câștigătorul trofeului ”Tricolorul lunii noiembrie”.