Cele mai citite

După Netflix, Disney+ va lua aceeași decizie privind partajarea conturilor

Andrei Itu Autor: Andrei Itu
bebelusii-care-se-uita-la-televizor-au-sanse-sa-devina-autisti_70390200
Foto cu caracter ilustrativ: Pexels

Șeful Disney Bob Iger a spus că serviciul principal de streaming al companiei va lua măsuri contra partajării conturilor. 

Acest lucru se va întâmpla începând cu luna iunie şi se va extinde în luna septembrie, a transmis Bob Iger, în cadrul unui interviu pentru CNBC.

În luna iunie măsura se va aplica într-un număr restrâns de ţări, urmând ca în septembrie să se aplice în mult mai multe regiuni. Astfel, Disney+ va lua aceeași decizie ca Netflix, care și-a dublat numărul abonaților, în cele două luni de după implementărea măsurii de interzicere a partajării conturilor.

Fiți la curent cu ultimele noutăți.

Urmăriți DCNews și pe Google News

Adaugă comentariu

0 caractere :: Număr maxim de caractere 1000

* Comentariile care contin limbaj vulgar vor fi suspendate

Citește mai multe din Stiri
Citește mai multe din Stiri
x close