Cele mai citite

Dolj: Doi frați au murit după ce au mâncat supă

Anca Murgoci Autor: Anca Murgoci
13209577212027993314_08231400

Tragedie într-o familie din Dolj. O fetiţă de 3 ani şi 4 luni şi un băieţel de 1 an şi 7 luni au murit în condiții suspecte.

Părinţii au declarat autorităţilor că le-au dat să mănânce micuţilor supă de pui şi lapte praf şi apoi i-au lăsat pentru câteva minute singuri în casă.

Când au revenit, cei doi frăţiori erau în stare de inconştienţă. Medicii de la SMURD, care au sosit la faţa locului, au încercat mai bine de o oră să îi resusciteze, fără succes.

Cadavrele micuţilor au fost transportate la morga Spitalului Filiaşi. Poliţiştii doljeni au întocmit dosar de cercetare penală, informează România TV.

Fiți la curent cu ultimele noutăți.

Urmăriți DCNews și pe Google News

Adaugă comentariu

0 caractere :: Număr maxim de caractere 1000

* Comentariile care contin limbaj vulgar vor fi suspendate

Citește mai multe din Stiri
Citește mai multe din Stiri
SONDAJ DE OPINIE
Închide
Sondajul momentului: Trece Guvernul Veștea astăzi de votul Parlamentului?
Da
Nu
Trimite răspunsul
x close