DINAMO - FCSB, în optimile Cupei României. REZULTAT FINAL

DINAMO - FCSB, în Cupa României

Dinamo şi FCSB se înfruntă din nou în derby-ul României, miercuri, 10 februarie, de la ora 20:30.

Dinamo s-a calificat în sferturile Cupei României, după 1-0 cu FCSB. Singurul gol a fost marcat de Adam Nemec în minutul 55.

DINAMO - FCSB, repriza a doua

FINAL DE MECI

Min 92: Lovitură liberă la marginea careului pentru FCSB.

Min 85: Paradă de senzaţie a lui Mihai Eşanu la şutul lui Darius Olaru.

Min 76: Coman trage din întoarcere, dar prinde Eşanu.

Min 75: Vukusic îi pune o minge pe tavă lui Florinel Coman, dar acesta loveşte greşit mingea cu capul.

Min 55: GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL DINAMO: Adam Nemec trimite cu capul la colţul scurt şi îl învinge pe Andrei Vlad.

Min 49: OCAZIE URIAŞĂ PENTRU DINAMO. Morsay trimite paralel cu poarta după ce a trecut de Andrei Vlad.

Min 47: Şutul lui Adam Nemec, deviat de Dragoş Nedelcu, trece peste poartă.

Min 45: Începe repriza secundă.

DINAMO - FCSB, prima repriză

Min 45: PAUZĂ

Min 33: Şutul lui Oaidă din careu este mult peste poartă, după o fază excelentă a lui Niţă.

Min 32: Şutul lui Nepomuceno se duce peste poartă.

Min 29: Răzvan Oaidă a primit o pasă bună, dar a tras din unghi mult peste poartă. Buziuc, nervos că nu a primit pasă în faţa porţii.

Min 18: Fabrinni trage cu stângul peste poartă.

Min 5: Lovitură liberă pentru Dinamo. Mingea este trimisă în careu, dar nu e niciun pericol pentru FCSB. Dinamo, echipa mai periculoasă.

Min 1: Începe meciul!

Update: Echipele

FCSB: Vlad - Crețu, Haruț, Nedelcu, Panțîru - Vînă, Șut, Perianu - Oaidă, Buziuc, Niță

Rezerve: Udrea, Miron, Coman, Vukusic, Tănase, S. Șerban, Ov. Popescu, Olaru, Pantea

DINAMO: Eșanu - Sorescu, Puljic, Ehmann, St. Filip - Nepomuceno, Răuță, Anton, Fabbrini - Gueye, Nemec

Rezerve: Kongshavn, Radu, Morsay, Grigore, Bejan, Bani, Gol, Achim, Mihaiu

În urmă cu o săptămână, cele două echipe s-au întâlnit în campionat, iar FCSB s-a impus cu 1-0, graţie golului marcat de Florin Tănase.

Din 2003 până în prezent, cele două echipe s-au întâlnit de șapte ori în Cupă. Statistica este, însă, de partea FCSB-ului, care a câştigat de patru ori. Celelalte trei partide s-au încheiat la egalitate după 90 de minute.

Rămâneţi pe DC NEWS. Vom reveni cu echipele pe care le vor alege cei doi antrenori pentru acest meci, dar şi cu detalii despre desfăşurarea meciului.