CSA Steaua, victorie cu Poli Iași în Liga 2 - Video

CSA Steaua a câștigat primul meci al etapei a 18-a din Liga 2, scor final 3-1 împotriva echipei Poli Iași.

În minutul 48, Adi Popa a centrat pentru golul marcat de Chipirliu. Apoi, același Adi Popa a pasat decisiv și la reușita lui Buhăescu, în minutul 63.

Adi Popa a înscris 3 minute mai târziu. Rezultatul final a fost stabilit de ucraineanul Plokhotnyuk, care a înscris singurul gol pentru formația vizitatoare.

Cu victoria de astăzi, CSA Steaua se află pe locul 4 în clasamentul Ligii a 2-a, cu 34 de puncte, dar echipa nu are drept de promovare în Liga 1.

Cum arată clasamentul în Liga 1 - rezultatele etapei a 30-a

Meciurile din etapa a 30-a a Ligii I de fotbal, ediţia 2021-2022, au loc de vineri până luni.

Rezultat: Vineri 4 martie ACS Sepsi OSK Sfântu Gheorghe - FC U Craiova 1948 2-1 (2-1),

Arena Sepsi OSK - Sfântu Gheorghe Au marcat: Marius Ştefănescu (39), Alexandru Tudorie (45+1), respectiv Juan Bauza (8). Arbitru: Andrei Antonie (Bucureşti); arbitri asistenţi: Andrei Constantinescu (Bucureşti), Alexandru Vodă (Alba Iulia); arbitru de rezervă: Rareş Vidican George (Satu Mare) Observator CCA: Irina Mîrţ (Bucureşti)

Sâmbătă 5 martie FC UTA Arad - CS Mioveni (Arena Francisc Neuman - Arad, 15:00) FC Rapid Bucureşti - FC Academica Clinceni (Stadion Orăşenesc - Mioveni, 20:30)

Duminică 6 martie CS Gaz Metan Mediaş - AFC Chindia Târgovişte (Stadion Gaz Metan - Mediaş, 15:00) FC CFR 1907 Cluj - FC Dinamo Bucureşti (Stadion Dr. Constantin Rădulescu - Cluj-Napoca, 17:30) FC FCSB - FC Voluntari (Arena Naţională - Bucureşti, 20:30)

Luni 7 martie AFC Botoşani - FC Argeş (Stadion Municipal - Botoşani, 20:30) Universitatea Craiova - FC Farul Constanţa (Stadion Ion Oblemenco - Craiova, 20:30)

16 Gaz Metan Mediaş 29 6 6 16 21-42 10

Notă: Gaz Metan Mediaş a fost penalizată cu 14 puncte de Comisia de Disciplină a FRF.

Legendă: M - meciuri, V - victorii, E - egaluri, Î - înfrângeri, GM - goluri marcate, GP - goluri primite, P - puncte.