Blestemul ligii a treia! Formație din Premier League, eliminată din Cupa Angliei

O formație din Premier League a fost eliminată din Cupa Angliei de o echipă de ligă a treia.

Tranmere Rovers, echipă de fotbal aflată la retrogradare în a treia ligă engleză, a reușit să o elimine pe Watford, formație din Premier League, într-un meci rejucat din Cupei Angliei, cu 2-1, după prelungiri, conform Agerpres.

Scorul partidei de pe Prenton Park Stadium a fost deschis de Manny Monthe, pentru gazde, în minutul 36, după care Kaylen Hinds a adus egalarea, în minutul 68.

Meciul de Cupa Angliei a fost dus în prelungiri, iar Paul Mullin a marcat golul victoriei pentru Tranmere, în minutul 104.

Manchester United, următoarea adversară

Partida ar fi trebuit să se dispute săptămâna trecută, dar meciul s-a amânat din cauza unei ploi torențiale, cauzată de furtuna Brendan care a lovit Marea Britanie și care a distrus suprafața de joc

În runda următoare, Tranmere Rovers va avea ca adversar pe Manchester United.