Atletico Madrid - Celta Vigo. Madrilenii scapă puncte, Suarez marchează de două ori

Suarez a marcat de două ori, însă echipa a câștigat doar un punct

Luis Suarez a înscris de două ori în partida de LaLiga dintre Atletico Madrid și Celta Vigo, însă nu a fost suficient să mențină parcursul perfect din ultimul timp al formației sale.

Conform BBC Sport, Santi Mina a dus Celta Vigo în avantaj, însă Luis Suarez a egalat înainte de pauza dintre reprize. În a doua jumătate a jocului, atacantul uruguayan de 34 de ani a făcut 2-1, însă Facundo Ferreyra a egalat în minutul 89, stabilind scorul final: 2-2.

Acum, distanța dintre Atletico și formația clasată le locul doi, FC Barcelona, s-a micșorat nesemnificativ la 8 puncte, cu un meci în plus pentru madrileni. Luis Suarez a părăsit Barcelona pe o sumă infimă în această vară, iar acum este marcatorul momentului în Spania, cu 16 reușite.