Anticoncepționalele pot cauza atac cerebral. O femeie a rămas cu vederea afectată

O mamă în vârstă de 28 de ani, care credea că avea o migrenă, suferea de fapt un accident vascular cerebral după ce luase pilule contraceptive.

Natalie Trickett, din Lancashire, s-a prăbușit din cauza unui cheag de sânge. Medicii i-au spus că pilule contraceptive pe care aceasta le lua, Microgynon, au cauzat cheagul de sânge. După atacul vascular cerebral suferit, Natalie a rămas cu vederea afectată permanent și cu partea dreaptă a feței slăbită.

Britanica, în vârstă de 28 de ani care este și mamă a doi copii, credea că avea o migrenă. De fapt, potrivit Daily Mail, ea avusese un accident vascular cerebral cauzat, potrivit medicilor, de pilulele contraceptive pe care femeia le luase - Microgynon.

[citeste si]

Ultimele materiale video - DCNewsTV.ro

Te-ar putea interesa

Get it on App Store Get it on Google Play

Cele mai noi știri

Cele mai citite știri





Iti place noua modalitate de votare pe dcnews.ro?

Copyright 2021 SC PRESS MEDIA ELECTRONIC SRL. Toate drepturile rezervate. DCNews Proiect 81431.

Comandă acum o campanie publicitară pe acest site: publicitate@dcnews.ro


cloudnxt1
YesMy