Andrei Vlad, schimbare cu semne de întrebare. Verdictul medicilor

Andrei Vlad accidentare, FCSB

Andrei Vlad a cerut schimbarea în prima repriză a meciului cu Gaz Metan Mediaș, lucru care a fost privit cu suspiciune chiar și de oficialii FCSB, care au crezut că i-a fost frică să continue după ce a gafat la primul gol.

În partida FCSB - Gaz Metan Mediaş, portarul Andrei Vlad a avut o intervenţie salvatoare, apoi a produs gafa din care Darius Olaru a deschis scorul, în minutul 17. Apoi, în minutul 35 al partidei, Vlad a cerut schimbarea, acuzând o accidentare.

În locul lui a intrat Cristi Bălgrădean, care a greșit și el la o fază, iar medieșenii au marcat din penalty.

Conform medicilor, Andrei Vlad și-a luxat un deget în prima repriză a partidei Gaz Metan - FCSB (4-0). Inițial, Vlad a fost "suspectat" că ar fi cerut schimbarea după greșeala evidentă la golul de 1-0.

La finalul meciului de la Mediaș, Helmuth Duckadam, președintele de imagine al FCSB, l-a suspectat pe Vlad că a cerut schimbare pentru că ”era speriat după golul încasat”. Andrei Vlad nu va fi în lotul FCSB pentru meciul cu Guimaraes de joi, locul său pe bancă urmând să fie luat de Toma Niga.