Wolverhampton - Bratislava 1-0. Jucător inconștient timp de 11 minute, după ce a fost lovit în cap

Meciul terminat 1-0 a fost presărat de clipe de coșmar.

Duelul de Europa League dintre Wolverhampton și Slovan Bratislava a fost întrerupt pentru 11 minute, după ce Raul Jimenez l-a lovit în cap pe Kenan Bajric, conform Daily Mail.

Atacantul mexican a încercat o foarfecă, însă a reușit să-l lovească pe fundaș în cap, lăsându-l knockout pe gazon.

Scenele teribile l-au surprins pe Bajric inconștient, ajutat de coechipieri, cât timp medicii alergau spre el.

Jucătorul Bratislavei a fost scos eventual de pe gazon, pe targă, la 11 minute de la incident.

Jimenez a marcat mai apoi singurul gol al serii, care i-a adus victoria echipei de Premier League, după care și-a cerut scuze adversarului său. Mexicanul și-a împreunat mâinile ca pentru rugăciune.