Scor uluitor la un meci de fotbal din România. S-a întâmplat în Dâmboviţa

Sursa: Pexels

La sfârșitul săptâmânii trecute a avut loc unul dintre meciurile cu cele mai mari scoruri din fotbalul românesc. Meciul s-a disputat, sâmbătă, între două echipe de juniori din Liga a 4-a, Progresul Mătăsaru – Urban Titu.

Pe terenul din Mătăsaru, echipa din Titu s-a impus cu incredibilul scor de 50-0! Scorul la pauza era de 23-0. Făcând un calcul simplu, echipa oaspete a marcat la aproape fiecare două minute trecute, pe durata întâlnirii.

Incredibilul scor a dat mari bătăi de cap și arbitrului care a trebui să noteze fiecare reușita a echipei oaspete.

Ținând seama se circumstanțele din teren, meciul s-a jucat la o singura poartă, iar echipa gazdă trebuia doar să care mingea de la propria poarta la cercul de la mijlocul terenului, transmite dbonline.ro.