Şoferul unui autocar a fost rănit uşor duminică seara într-un accident rutier produs în comuna Grădinari, după ce un cal nesupravegheat a sărit în parbrizul autocarului, informează Inspectoratul pentru Situaţii de Urgenţă Olt.
Purtătorul de cuvânt al instituţiei, Alin Băsăşteanu, a anunţat că duminică seara un echipaj SMURD a intervenit pentru a acorda primul ajutor la un accident rutier produs în comuna Grădinari.
Persoana rănită este şoferul unui autocar care circula pe ruta Sibiu - Craiova. În autocar se aflau 30 de pasageri care nu au fost răniţi. Şoferul autocarului a suferit un traumatism la piciorul drept, fiind asistat la faţa locului de echipajul SMURD.
El a refuzat transportul la spital.
Autocarul îşi va continua drumul cu un alt şofer al aceleiaşi firme. Calul implicat în accident a murit în urma impactului cu autovehiculul.
Fiți la curent cu ultimele noutăți. Urmăriți DCNews și pe Google News
de Liana Ganea