Meci cu final dramatic între Dinamo și Astra Giurgiu

Europa Conference League: Sepsi OSK - Djurgaardens IF. Suedezii defilează încă din prima manșă / Foto: Pexels.com

Manșa a doua a semifinalei Cupei României dintre Dinamo București – Astra Giurgiu s-a încheiat, marți seară, cu scorul final de 4-5, după efectuarea loviturilor de departajare, după 120 de minute.

Meci cu final dramatic între Dinamo și Astra, în cea de a doua manșă a semifinalei Cupei României.

După 89 de minute, în care au dominat, mai ales la ocazii de gol, dinamoviștii au marcat un gol de excepție, prin Andrei Radu, care a dus meciul în prelungiri, cu un șut centrare pe diagonală, din partea stângă.

După 0-1 în tur, meciul a trecut la prelungiri, însă după 120 de minute nu s-a mai marcat și s-a ajuns la lovituri de departajare.

Mihaiu a ratat de două ori lovitura de pedeapsă decisivă, care ar fi dus Dinamo în finală.

Nepomucenco a ratat și el și a trimis pe Astra Giurgiu în finală.

A doua semifinală

A doua semifinală se joacă, miercuri, între Viitorul Târgu Jiu și Universitatea Craiova, în tur craiovenii câștigând cu 3-0.