Fotbalist, câștig de un milion de euro la loterie

Loterie
Loterie

Un fotbalist a reușit să câștige un milion de euro la loteria organizată în ajunul Anului Nou.

Kevin O'Connor, fundașul irlandez care evoluează la Preston North End, în Divizia a 2-a engleză, a câștigat un milion de euro la loteria de ajun de Anul Nou. Acesta a primit un bilet de loterie de la unchiul și sponsorul său, însoțit de un cuvânt: ”Îţi urez mult noroc", susţine Irish Times, citat de AFP.

În momentul în care mama lui a auzit că biletul câștigător a fost jucat în apropiere de domiciliul său, și-a sfătuit băiatul să verifice biletul, explica fotbalistul în timp ce își primea premiul, marți, la Dublin.

"Am trimis familiei o fotografie cu biletul, dar nicio secundă nu m-am gândit că am câştigat premiul de 1 milion de euro. Aveam meci cu Middlesbrough luni seara şi am uitat complet de asta până la fluierul final", a povestit fericitul câştigător.

Echipa sa, clasată pe locul 9 din 24, a fost învinsă cu 3-2 de rivala directă, dar O'Connor s-a consolat după ce a aflat că a câştigat marele pot. El a precizat, însă, că acest lucru nu-l va face să renunţe la fotbal.