Fotbal: Ianis Hagi, titular la Glasgow Rangers

Alexandru Ichim / 08 feb 2020 / 16:57 Salveaza PDF Comentarii

Fotbalistul român Ianis Hagi a fost titular sâmbătă la Glasgow Rangers, care s-a calificat în sferturile de finală ale Cupei Scoţiei după victoria cu 4-1 pe terenul lui Hamilton Academical.

Ianis Hagi, care ar fi putut înscrie, a fost înlocuit în minutul 73. Mijlocaşul român este la al treilea meci la Rangers, ce l-a împrumutat de la formaţia belgiană Racing Genk până la finalul sezonului, cu opţiunea unui transfer definitiv, scrie Agerpres. Hagi a reuşit miercuri golul victoriei în întâlnirea de campionat cu Hibernian (2-1).

Golurile partidei de sâmbătă au fost marcate de Scott Arfield (minutele 25, 90+2), Aribo (68), Alfredo Morelos (85), respectiv Lewis Smith (38).

Rangers îşi va afla duminică adversara din sferturi. Echipa este pe locul 2 în campionat, devansată de marea rivală Celtic, iar în şaisprezecimile de finală ale Europa League va primi replica portughezilor de la Sporting Braga.

Copyright 2020 SC PRESS MEDIA ELECTRONIC SRL. Toate drepturile rezervate.