Edi Iordănescu, suspendat două jocuri de Comisia de Disciplină a FRF

Antrenorul echipei Gaz Metan Mediaş, Edi Iordănescu, a fost suspendat, miercuri, două jocuri de către Comisia de Disciplină a Federaţiei Române de Fotbal, după ce a fost eliminat la meciul cu Chindia Târgovişte (2-2), din prima etapă a Ligii I.

Iordănescu, amendat şi cu 320 de lei de comisie, a fost eliminat în ultimul minut al meciului pentru proteste vehemente, după ce primise cartonaş galben câteva minute mai devreme când arbitrul George Rădulescu a dictat penalty pentru oaspeţi, transformat de Ovidiu Bic (86).

Fundaşul Andrei Patache, de la FC Botoşani, care a fost eliminat la meciul cu Astra, de la Giurgiu (2-2), a fost suspendat două jocuri şi amendat cu 3.000 de lei.

Comisia a amânat pentru data de 24 iulie judecarea incidentelor provocate de suporterii echipei Dinamo Bucureşti la Ovidiu, în partida cu FC Viitorul (0-5), întreruptă timp de 23 de minute.