Cele mai citite

Dumitru Cristea, fostul director al Spitalului Judeţean Galaţi, a murit

doliu_spital_galati_dumitru_cristea_pixabay_42655700
Doliu la Galaţi. A murit Dumitru Cristea, fost director al Spitalului Judeţean. Sursa: Pixabay

Este doliu în lumea medicală din Galaţi, după moartea lui Dumitru Cristea, fost director al Spitalului Judeţean. 

"Cu profund regret anunţăm trecerea în nefiinţă a domnului doctor DUMITRU CRISTEA, medic primar ORL, fost director al Spitalului Clinic Judeţean de Urgenţă "Sf. Ap. Andrei" Galaţi, fost şef al secţiei ORL, un excelent profesionist, o persoană cu o cultură foarte vastă şi de o distincţie rar întâlnită.

Rămas bun, domnule doctor!

Vă mulţumim pentru tot ce aţi înfăptuit pentru medicina gălăţeană!", se arată pe pagina de Facebook a Spitalului Judeţean Galaţi. 

Fiți la curent cu ultimele noutăți.

Urmăriți DCNews și pe Google News

Adaugă comentariu

0 caractere :: Număr maxim de caractere 1000

* Comentariile care contin limbaj vulgar vor fi suspendate

Citește mai multe din Stiri
Citește mai multe din Stiri
x close