€ 5.0914
|
$ 4.3359
|
Curs valutar: € 5.0914
|
$ 4.3359
 

Tragedie la metrou! A murit pe peron

metrou_84713800
 

Un angajat al Metrorex a murit în staţia de metrou Eroilor.

Un angajat al Metrorex a murit, marţi, în timp ce se afla într-un tren la staţia de metrou Eroilor, au declarat pentru News.ro reprezentanţi ai companiei.

Incidentul a avut loc în jurul orei 08.00, bărbatul, în vârstă de 64 de ani, a fost scos din tren pe peron în staţia Eroilor, în stop cardio-respirator, i s-a acordat primul ajutor, dar nu a mai putut fi salvat.

Bărbatul era bolnav, iar marţi dimineaţă nu era în timpul programului. Acesta urma să se pensioneze miercuri, au precizat reprezentanţii Metrorex.

Trupul bărbatului a fost dus la Institutul Naţional de Medicină Legală pentru efectuarea necropsiei.

Traficul la metrou nu a fost blocat, iar garniturile de tren nu au avut întârzieri, au precizat sursele citate

Google News icon  Fiți la curent cu ultimele noutăți. Urmăriți DCNews și pe Google News

Comentarii

Pentru a vedea sau a publica comentarii, te rugăm să te autentifici în Facebook.
 
 
 
 
 
x close