Cupa României - Cele opt echipe calificate în sferturi. Rezultate complete

Sebastian Florea / 01 noi 2019 / 11:09 Salveaza PDF Comentarii

În Cupa României s-au încheiat meciurile din optimile de finală și se știu acum cele opt echipe care s-au calificat în faza superioară.

Şapte echipe de prima ligă, FC Hermannstadt, FCSB, Academica Clinceni, Dinamo, Politehnica Iaşi, Sepsi OSK Sfântu Gheorghe, Universitatea Craiova, şi formaţia de ligă secundă Petrolul Ploieşti s-au calificat în sferturile de finală ale Cupei României la fotbal.

Sferturile de finală vor avea loc în perioada 3-5 martie 2020, semifinalele se vor juca tur-retur în perioadele 21-23 aprilie, respectiv 12-14 mai, iar finala e programată pe 23 mai 2020.

CUPA ROMÂNIEI - rezultatele din optimi:


Marţi 29 octombrie
CS Mioveni (II) - (+) FC Hermannstadt 0-2 (0-0), Stadion Orăşenesc - Mioveni
Au marcat: Daniel Offenbacher (65), Mattia Persano (90+1).
Arbitru: Adrian Comănescu (Râmnicu Vâlcea); arbitri asistenţi: Adrian Popescu (Craiova), Dragoş Mihai Iliescu (Craiova); arbitru de rezervă: Viorel Nicuşor Flueran (Craiova)
Observatori: Dan Monea (Aiud) - CCA, Victor Radu (Bucureşti) - FRF

Universitatea Cluj (II) - (+) FCSB 0-1 (0-1), Cluj Arena - Cluj-Napoca
A marcat: Ioan Hora (12).
Florin Tănase (FCSB) a ratat un penalty în min. 87 (a apărat Cosmin Dur-Bozoancă).
Arbitru: Andrei Florin Chivulete (Bucureşti); arbitri asistenţi: Ciprian Florin Danşa (Satu Mare), Andrei Constantinescu (Bucureşti); arbitru de rezervă: Szabolcs Kovacs (Carei)
Observatori: Dan Jiga (Bistriţa) - CCA, Mihai Ţîra (Alba Iulia) - FRF

Miercuri 30 octombrie
(+) Academica Clinceni - FC Botoşani 2-0 (1-0), Clinceni Arena - Clinceni
Au marcat: Răzvan Patriche (34), Philippe Nsiah (84).
Arbitru: Lucian Rusandu (Sfântu Gheorghe); arbitri asistenţi: Daniel Hulubei (Vaslui), Gero Szabo (Cluj-Napoca); arbitru de rezervă: George Cătălin Găman (Craiova)
Observatori: Augustus Constantin (Râmnicu Vâlcea) - CCA, Felix Grigore (Bucureşti) - FRF

Sănătatea Cluj (III) - (+) FC Petrolul Ploieşti (II) 0-7 (0-3), Cluj Arena - Cluj-Napoca
Au marcat: Hamza Younes (16), Bogdan Gavrilă (23, 44, 62), Laurenţiu Marinescu (78), Ştefan Blănaru (79), Sergiu Arnăutu (84).
Arbitru: Rareş George Vidican (Satu Mare); arbitri asistenţi: Ferencz Tunyogi (Zalău), Alexandru Vodă (Alba Iulia); arbitru de rezervă: Florin Ovidiu Mazilu (Satu Mare)
Observatori: Zoltan Szekely (Baia Mare) - CCA, Cătălin Paşcanu (Cugir) - FRF

Foresta Suceava (III) - (+) FC Dinamo Bucureşti 0-4 (0-1), Stadion Areni - Suceava
Au marcat: Ricardo Grigore (9), Slavko Perovic (62, 87), Robert Moldoveanu (70).
Arbitru: Adrian Viorel Cojocaru (Galaţi); arbitri asistenţi: Florian Alexandru Vişan (Galaţi), Adrian Vornicu (Iaşi); arbitru de rezervă: Andrei Baciu (Botoşani)
Observatori: Costin Ioan Toma (Piatra Neamţ) - CCA, Vasile Vamanu (Bacău) - FRF

Joi 31 octombrie
Metalul Buzău (III) - (+) CSM Politehnica Iaşi 0-3 (0-1), Stadion ''Cornel Negoescu'' - Buzău
Au marcat: Doru Popadiuc (20), Ovidiu Horşia (50), Iuliu Haţiegan (81).
Arbitru: Horia Gabriel Mladinovici (Bucureşti); arbitri asistenţi: Gabriel Sabin Stroe (Piteşti), Romică Bîrdeş (Piteşti); arbitru de rezervă: Adrian Illyeş (Ploieşti)
Observatori: Nicolae Marodin (Bucureşti) - CCA, Decu Crângaşu (Ploieşti) - FRF

(+) ACS Sepsi OSK Sfântu Gheorghe - Astra Giurgiu 4-2 (2-1), Stadion Municipal - Sfântu Gheorghe
Au marcat: Istvan Fulop (2), Goran Karanovic (27, 57), Hugo Konongo (49), respectiv Ciprian Biceanu (16), Julien Begue (62).
Arbitru: Radu Petrescu (Bucureşti); arbitri asistenţi: Mircea Mihail Grigoriu (Bucureşti), Marius Badea (Râmnicu Vâlcea); arbitru de rezervă: Florin Andrei (Târgu Mureş)
Observatori: Florin Hîncu (Braşov) - CCA, Aurel Ionescu (Bucureşti) - FRF

FC Voluntari - (+) Universitatea Craiova 1-4 (1-2), Stadion ''Anghel Iordănescu'' - Voluntari
Au marcat: Ivan Martic (32, autogol), respectiv Valentin Mihăilă (12, 20), Alexandru Cicâldău (53 - penalty), Alexandru Ioniţă II (75).
Arbitru: Iulian Călin (Ştefăneşti/Argeş); arbitri asistenţi: George Florin Neacşu (Câmpulung Muscel), Ionel Valentin Dumitru (Gherghiţa/Prahova); arbitru de rezervă: Cătălin Popa (Piteşti)
Observatori: Alexandru Deaconu (Bucureşti) - CCA, Ciprian Paraschiv (Iaşi) - FRF

Echipele precedate de semnul (+) s-au calificat în sferturile de finală.

Te-ar putea interesa







Iti place noua modalitate de votare pe dcnews.ro?

Copyright 2019 SC PRESS MEDIA ELECTRONIC SRL. Toate drepturile rezervate.


dcn.n-nxt.25