CM 2018. Program complet până la finală

Mihai Ciobanu / 25 iun 2018 / 23:48 Salveaza PDF Comentarii
Fotbal
Descriere foto: Fotbal

Uruguay - Portugalia şi Spania - Rusia sunt primele două optimi de finală cunoscute la Cupa Mondială de fotbal din Rusia, după ultimele meciuri din grupele A şi B. 

Iată programul complet al fazelor eliminatorii de la CM 2018:

OPTIMILE DE FINALĂ 
Sâmbătă 30 iunie 
17,00 primul loc în Grupa C - locul 2 în Grupa D, la Kazan (Kazan Arena), O1 
21,00 Uruguay - Portugalia, la Soci (stadionul Fişt), O2 

Duminică 1 iulie 
17,00 Spania - Rusia, la Moscova (stadionul Lujniki) O5 
21,00 primul loc în Grupa D - locul 2 în Grupa C, la Nijnîi Novgorod (stadionul Nijnîi Novgorod), O6 

Luni 2 iulie 
17,00 primul loc în Grupa E - locul 2 în Grupa F, la Samara (Samara Arena) O3 
21,00 primul loc în Grupa G - locul 2 în Grupa H, la Rostov pe Don (Rostov Arena), O4 

Marţi 3 iulie 
17,00 primul loc în Grupa F - locul 2 în Grupa E, la Sankt Petersburg (stadionul Sankt Petersburg), O7 
21,00 primul loc în Grupa H - locul 2 în Grupa G, la Moscova (stadionul Spartak) O8 

SFERTURI DE FINALĂ 
Vineri 6 iulie 
17,00 câştigătoarea O1 - câştigătoarea O2, la Nijnîi Novgorod (stadionul Nijnîi Novgorod), primul sfert 
21,00 câştigătoarea O3 - câştigătoarea O4, la Kazan (Kazan Arena), sfertul 2 

Sâmbătă 7 iulie 
17,00 câştigătoarea O7 - câştigătoarea O8, la Samara (Samara Arena), sfertul 3 
21,00 câştigătoarea O5 - câştigătoarea O6, la Soci (stadionul Fişt), sfertul 4 

SEMIFINALE 
Marţi 10 iulie 
21,00 câştigătoarea sfertului 1 - câştigătoarea sfertului 2, la Sankt Petersburg (stadionul Sankt Petersburg)

Miercuri 11 iulie 
21,00 câştigătoarea sfertului 3 - câştigătoarea sfertului 4, la Moscova (stadionul Lujniki) 

FINALA MICĂ 
Sâmbătă 14 iulie 
17,00 la Sankt Petersburg (stadionul Sankt Petersburg) 

FINALA 
Duminică 15 iulie 



Te-ar putea interesa







Iti place noua modalitate de votare pe dcnews.ro?


Copyright 2018 SC PRESS MEDIA ELECTRONIC SRL. Toate drepturile rezervate.


dcn.n-nxt.26