DCNews Arhiva FLUX Unul dintre fiii lidrului clanului "Butoane" a fost reţinut pentru trafic de persoane

Unul dintre fiii lidrului clanului "Butoane" a fost reţinut pentru trafic de persoane

Dan Grecu, unul dintre fiii lui Octavian Grecu, zis "Butoane", este acuzat de constituire a unui grup infracţional şi trafic de minori, în timpul percheziţiilor făcute joi la locuinţa lui, fiind găsită o fată de 15 ani.

Procurorii Direcţiei de Investigare a Infracţiunilor de Criminalitate Organizată şi Terorism (DIICOT) Giurgiu fac cercetări faţă de trei persoane puse sub învinuire pentru săvârşirea infracţiunilor de constituire a unui grup infracţional şi trafic de minori, informează Antena 3.

Membrii grupării sunt acuzaţi că au recrutat mai multe victime minore, cu vârste cuprinse între 14 şi 15 ani, din judeţul Giurgiu, pe care le-au constrâns la practicarea prostituţiei.

Știri similare din categoria FLUX Vezi toate articolele