DCNews Politica Personalități politice Băsescu la Şcoala de vară a UNPR: Vă mulţumesc că aţi asigurat stabilitatea guvernamentală

Băsescu la Şcoala de vară a UNPR: Vă mulţumesc că aţi asigurat stabilitatea guvernamentală

Preşedintele Traian Băsescu participă la Mangalia, la Şcoala de vară a Uniunii Naţionale pentru Progresul României, el mulţumindu-le liderilor formaţiunii că au asigurat stabilitatea guvernării, într-o perioadă extrem de dificilă.

Traian Băsescu a ajuns la Şcoala de vară a UNPR în jurul orei 11.15, informează Mediafax.

Preşedintele a spus că şcolile de vară sunt locul unde politicienii spun ceea ce gândesc, făcând abstracţie de presă , chiar dacă ştiu că presa va prelua cea mai mare parte a celor neconvenţionale care se spun.

Şeful statului le-a mulţumit liderilor UNPR, spunând că formaţiunea a asigurat stabilitatea guvernamentală în momente extrem de dificile pentru România, Europa şi Uniunea Europeană.

"Sunteţi partidul care avea orice altă opţiune şi aţi ales să serviţi interesele naţionale. Nu e uşor ca un partid care pleacă de la zero să aleagă această variantă grea, care nu este destinată să aducă voturi", a afirmat şeful statului.

Peste 500 de membri ai UNPR din toată ţara participă la cea de-a doua ediţie a Şcolii de Vară a formaţiunii, care se desfăşoară între 6 - 10 septembrie, la Mangalia.

Știri similare din categoria Personalități politice Vezi toate articolele