Urmărește emisiunea live

SIMONA HALEP - TORONTO. Simona Halep s-a calificat joi seară în optimile de finală ale turneului de categorie Premier de la Toronto, după un meci pe cât de frumos, pe atât de dramatic, jucat în compania nemțoaicei de pe locul 11 WTA, Angelique Kerber. Românca s-a impus în trei seturi, scor 6-3, 5-7, 6-4, la capătul a două ore și 22 de minute de joc.

Vezi aici detalii: Simona Halep s-a calificat în sferturi la Toronto! Cu cine va juca

SIMONA HALEP - TORONTO. La fel ca în partida din turul 2, cu Jelena Jankovic, Simona Halep a câștigat câteva puncte fanstastice, după schimburi de mingi extrem de disputate și spectaculoase. Nici adversara româncei nu s-a lăsat însă mai prejos și a contribuit din plin la frumusețea și dramatismul partidei.

SIMONA HALEP - TORONTO. Iată un rezumat video cu cele mai spectaculoase puncte ale partidei Simona Halep - Angelique Kerber: