€ 5.0978
|
$ 4.4169
|
Curs valutar: € 5.0978
|
$ 4.4169
 

Vicepreședintele Curții de Apel Timișoara, cercetat de DNA pentru luare de mită

Nicolae Cătălin Șerban, vicepreședintele Curții de Apel Timișoara, este dus la audieri la DNA Bucureşti, fiind suspectat că ar fi primit mită 50.000 de euro, iar în dosar apare şi numele șefului Poliției Moldova Nouă, care ar fi fost intermediar, afirmă surse judiciare.

Cătălin Șerban, vicepreședintele Curții de Apel din Timișoara, șoția acestuia și Nicolae Sava, șeful Poliției Moldova Nouă din județul Caraș-Severin au fost audiaţi, în noaptea de miercuri spre joi, la DNA - Serviciul Teritorial Timişoara, într-un dosar de corupție. La finalul audierilor,  vicepreședintele Curții de Apel Timișoara a fost dus la Bucureşti pentru audieri la DNA.

Potrivit surselor judiciare citate, este vorba despre un dosar de luare de mită în valoare de 50.000 de euro, iar miercuri seară a avut loc un flagrant într-un apartament din centrul Timișoarei.

În schimbul banilor, judecătorul ar fi urmat să intervină pentru o sentință favorabilă într-un dosar aflat pe rolul instanțelor timișene.

Google News icon  Fiți la curent cu ultimele noutăți. Urmăriți DCNews și pe Google News

Adaugă comentariu

0 caractere :: Număr maxim de caractere 1000

* Comentariile care contin limbaj vulgar vor fi suspendate

 
 
 
 
 
SONDAJ DE OPINIE
Închide
Paștele Catolic ar trebui să fie în aceeași zi cu Paștele Ortodox?
Da
Nu
Trimite răspunsul
x close