Cele mai citite

Vești bune de la medici despre doi pacienți răniți în Colectiv

spital_bagdasar_05887800

Starea a doi răniţi în incendiul din clubul Colectiv, aflaţi la Terapie Intensivă în Spitalul Bagdasar-Arseni, s-a îmbunătăţit şi au fost duşi pe secţie, a declarat marţi medicul Mircea Carantino.

Potrivit acestuia, în reanimare mai sunt şase pacienţi, dintre care trei - în stare critică.

'Important este că doi bolnavi de la Terapie Intensivă au urcat pe secţie şi starea lor este mult mai bună', a mai afirmat medicul, citat de Agerpres.

[citeste si]

Fiți la curent cu ultimele noutăți.

Urmăriți DCNews și pe Google News

Adaugă comentariu

0 caractere :: Număr maxim de caractere 1000

* Comentariile care contin limbaj vulgar vor fi suspendate

Citește mai multe din Stiri
Citește mai multe din Stiri
x close