€ 5.0947
|
$ 4.4429
|
Curs valutar: € 5.0947
|
$ 4.4429
 

TREI persoane dispărute Siutghiol. ISU Dobrogea, intervenție pe lac

ambulanta_salvare_112_01676300

Anca Chiriță, purtător de cuvânt ISU Dobrogea, a explicat la Realitatea Tv care este situația în cazul celor trei persoane care au dispărut pe Lacul Siutghiol în această după-amiază.

Potrivit Ancăi Chiriță, căutările se desfășoară în Zona Butoaie, din stațiunea Mamaia, iar în momentul de față nu există o estimare a distanței față de mal.

\"S-au lansat bărci, se fac căutări pentru găsirea acestor persoane\", a declarat aceasta. 

Mai multe echipamente ISU s-au deplasat la faţa locului, însoţite de un echipaj de scafandri, pentru scoaterea persoanelor. Au fost lansate două bărci, cu motoare, din locuri opuse ale lacului, urmând ca a treia să fie lansată şi ea, a declarat Anca Chiriţă, purtător de cuvând ISU Dobrogea.

Citește și: Alertă pe Lacul Siutghiol. Trei persoane au căzut în apele înghețate 

 

Telefonul la 112 a fost primit la ora 16.50. Nu se ştie dacă cei care au căzut în Lacul Siutghiol erau pescari şi dacă se aflau pe o barcă sau nu.


Google News icon  Fiți la curent cu ultimele noutăți. Urmăriți DCNews și pe Google News

Comentarii

Pentru a vedea sau a publica comentarii, te rugăm să te autentifici în Facebook.
 
 
 
 
 
x close